Priešlaikinė ejakuliacija: atsakymai į klausimus, kurių vengia vyrai

Straipsnio rėmėjas: ZYTAX. Pagalvok, kiek kartų tau nepavykdavo pasiekti pilnos erekcijos arba išlaikyti ją užtektinai ilgai? Pakeisk tai jau šiandien.

Apklausų duomenimis net apie trečdalis vyrų yra nepatenkinti savo lytiniu gyvenimu. Dažniausiai tai lemia psichologinė įtampa ar nesutarimai tarp partnerių, tačiau problemas gali sukelti ir susirgimai, bloginantys vyrų lytinę funkciją. Erekcijos sutrikimai, ejakuliacijos disfunkcija ir priešlaikinė ejakuliacija – tai trys dažniausios priežastys, lemiančios vyrų seksualinės funkcijos sutrikimus.

Priešlaikinė ejakuliacija – tai būklė, kuomet ejakuliacija yra pasiekiama labai greitai, vyras negali jos valingai kontroliuoti, o minėti reiškiniai turi neigiamas emocines pasekmes pačiam vyrui bei jo partnerei. Deja, dauguma šio sutrikimo atvejų lieka nediagnozuoti ir negydomi, todėl jo paplitimą tiksliai nustatyti sunku. Apklausų duomenimis, net apie penktadalis vyrų skundžiasi per greita ejakuliacija. Tačiau ar visų jų ejakuliaciją iš tiesų galima būtų vadinti priešlaikine?

Kokia lytinio akto trukmė yra normali?

Visų pirma svarbu atsakyti į klausimą, kokia lytinio akto trukmė yra normali. Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, vidutinis laikas nuo varpos įstūmimo į makštį iki ejakuliacijos yra apie 5 minutės. Esant priešlaikinei ejakuliacijai, lytinio akto laikas neviršija 2 minučių, o dažniausiai būna ir dar trumpesnis – mažiau nei minutė. Taigi, daugelio besiskundžiančiųjų per greita ejakuliacija lytinio akto trukmė būna visiškai normali ir natūraliai varijuoja 3-8 min. ribose. Tuo tarpu vyrai, kurių ejakuliacija priešlaikinė, sudaro vos keletą procentų bendrojoje populiacijoje.

Vidutinė intravaginalinė ejakuliacijos latencijos trukmė (IELT) arba lytinio akto laikas nuo varpos įstūmimo į makštį iki ejakuliacijos. Waldinger et al. J Sex Med 2005;2:492-497.

Vidutinė intravaginalinė ejakuliacijos latencijos trukmė (IELT) arba lytinio akto laikas nuo varpos įstūmimo į makštį iki ejakuliacijos. Waldinger et al. J Sex Med 2005;2:492-497.

Kokie nemedikamentiniai metodai gali prailginti lytinio akto trukmę?

Norint pasiekti maksimalų priešlaikinės ejakuliacijos gydymo rezultatą paprastai taikomas kombinuotas psichologinės elgesio terapijos ir medikamentinis gydymas. Yra aprašoma keletas psichologinės elgesio terapijos technikų.

Naudojant sustabdymo („stop-start“) metodą bandoma prailginti lytinio akto laiką jį trumpam nutraukiant ar sustabdant dar prieš tai, kai vyro susijaudinimas pradeda nekontroliuojamai didėti. Šiek tiek atslūgus stipriam vyro susijaudinimui lytinis aktas toliau tęsiamas. Tuo tarpu suspaudimo („stop-squeeze“) metodu bandoma sumažinti vyro lytinį susijaudinimą sustabdžius lytinį aktą ir varpą pirštais suspaudžiant po varpos galvute. Šie ir kiti elgesio terapijos metodai yra efektyvūs, tačiau reikalauja abiejų partnerių pasiryžimo, nusiteikimo ir tarpusavio supratimo.


Zytax

96,4% vyrų patvirtina, jog…

…Zytax tai veiksmingas produktas – suteikia jiems lengviau pasiekiamą ir stipresnę erekciją. Neginčytinas Zytax veiksmingumas yra patvirtintas klinikinių tyrimų metu, kurie buvo vykdomi seksuologų akivaizdoje. Iki šiol Zytax naudojo virš 400 000 vyrų visame pasaulyje.


Ar vietiniai anestetikai efektyvūs?

Įvairių formų (kremai, želė ir purškalai) vietiniai lidokaino-prilokaino preparatai yra labiausiai paplitę. Šie anestetikai tepami ant varpos galvutės apie pusvalandį prieš lytinį aktą. Tačiau juos vartojant kartu visuomet rekomenduojama naudoti ir prezervatyvą, kadangi patekę ant partnerės lytinių takų gleivinės anestetikai jai gali sukelti lyties organų jautrumo ir orgazmo sutrikimus. Deja, lyginant su medikamentiniu gydymu, vietiniai anestetikai yra daug mažiau efektyvūs ir lytinio akto trukmę prailgina vos apie 2 kartus.

Kokie vaistai efektyviausi ir kaip juos vartoti?

Plačiausiai žinomas vaistas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti – tai dapoksetinas, kuris priklauso selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių grupei (SSRI). Jis vartojamas pagal poreikį 1-3 val. prieš numatomus lytinius santykius, o maksimali jo koncentracija kraujyje susidaro praėjus maždaug 1,2 valandos po vaisto vartojimo. Dapoksetino poveikis pasireiškia geresne ejakuliacijos kontrole, taip pat pailgėjusia lytinio akto trukme, kuri vartojant vaistą siekia apie 3—3,5 minutes. Galimos nepageidaujamos reakcijos vartojant šį preparatą paprastai būna nesunkios – tai pykinimas, lengvas galvos svaigimas ar skausmas. Baigus vartoti vaistą nepastebėta ir jo nutraukimo sindromo požymių.

Nustatyta, kad gydant priešlaikinę ejakuliaciją teigiamą poveikį turi ir kiti SSRI grupės preparatai – paroksetinas, sertralinas, citalopramas ir kt. Šių preparatų pagrindinė indikacija yra depresijos gydymas, tačiau tyrimų duomenimis, vyrams, kuriems nustatyta priešlaikinė ejakuliacija, SSRI gali prailginti lytinio akto trukmę net iki 10 kartų. Tačiau norint pasiekti šių preparatų terapinį poveikį, jie turi būti vartojami kasdien. Taigi, vaisto pasirinkimas turėtų priklausyti nuo vyro lytinio aktyvumo. Keletą kartų per savaitę turintys lytinius santykius vyrai dažniau renkasi kasdien vartojamus SSRI, o mažiau lytiškai aktyvūs vyrai – pagal poreikį vartojamą dapoksetiną.

Nors taikant kombinuotą psichologinės elgesio terapijos ir medikamentinį gydymą ne visuomet pavyksta pasiekti pageidaujamą vidutinę (iki 5 min.) lytinio akto trukmę, visgi dauguma vyrų pastebi teigiamą gydymo poveikį ir nurodo lytinio akto trukmės prailgėjimą net iki kelių kartų. Ypač svarbu, jog priešlaikine ejakuliacija besiskundžiantys vyrai kreiptųsi į gydytojus, nes tinkamai pritaikytas ir efektyvus gydymas lemia abiejų partnerių didesnį pasitenkinimą lytiniu gyvenimu, o svarbiausia – kuriamas tvirtesnis tarpusavio ryšys.

Straipsnio rėmėjas: ZYTAX. Stipri ir užtikrinta erekcija, didesnis lytinis potraukis ir pilnas pasirengimas veiksmui.

1 komentaras

  1. Psichas says:

    Paprasciausias ir pigiausias prieslaikines ejakuliacijos gydymas tai tiesiog jei jauti kad savo damai siandien kaska noretum pakutent, tai mazdaug 5 val pries visa veiksma nueini i tulika ar seip kaskur nuosaliau, pasibiciuliauji su savo draugeliu esanciu kelnese, po pusvalandzio dar karta ir po tu 4-5 valandu ar panasiai savo dama patenkini kaip tikras macho, arba reikia uzsiimti sexu kiekviena diena bent po karta ir po savaites nereikes nei pagalbos, nes ir taip isversit tikrai daugiau nei 5 min. Beje patiriamo malonumo lygis nuo to nenukencia. Svarbiausia sugebet tinkamu momentu izvelgti savo damos sexualuma ir tikrai jos noret butent tada kai nori pasiekt virsune. 😉 Taigi spresti jums patiems, bet bent jau nereikia vartoti jokiu vaistu kurie net nezinia ar jums nekenkia daugiau nei nesa naudos.

Palikite komentarą