Pristatyta unikali knyga apie sportines traumas

Lietuvos krepšinio federacija drauge su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų specialistais išleido unikalią knygą, skirtą sporto treneriams, sportininkams, medikams ir sportuojančių vaikų tėvams. Trečiadienį Kauno klinikose pristatyta knyga „Sportinės traumos: diagnostika, gydymas, reabilitacija ir prevencija“ – pirmoji pagalba saugant sportininkus nuo traumų ir jas efektyviai gydant.

Knygos pristatymas (K.Šimatonio nuotr.)

Knygos pristatymas (K.Šimatonio nuotr.)

Pristatymo metu Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius džiaugėsi, kad jau dešimtmetį trunkantis bendradarbiavimas su Lietuvos krepšinio federacija atnešė tokių prisirpusių darbo vaisių. „Kauno klinikų medikai ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai jau visą dešimtmetį rūpinasi geriausių Lietuvos sportininkų sveikatos priežiūra. Ši knyga – apibendrintas to įrodymas“, – kalbėjo rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas.

Lietuvos krepšinio federacija, atsidėkodama už ilgametę pagalbą ir vaisingą bendradarbiavimą, įteikė LSMU ir Kauno klinikų vadovams simbolines dovanas – vardinius Lietuvos rinktinės krepšininkų iškovotus Europos čempionato sidabro medalius. „Ši knyga, už kurią mes labai dėkojame medikams ir treneriams, yra investicija į mūsų sportininkų ir būsimų sportininkų ateitį. Jei ji bent kiek prisidės prie to, kad sportininkai galėtų džiuginti pergalėmis ilgiau, investicija bus atsipirkusi“, – sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Knygos pristatymas (K.Šimatonio nuotr.)

Knygos pristatymas (K.Šimatonio nuotr.)

„Šiems žmonėms dažnai tenka balansuoti tarp sportininko poreikių ir jo sveikatos išsaugojimo. Tam reikia didelės patirties ir žinių, kurios visada turi būti pagrįstos sporto medicinos faktais, duomenimis ir įrodymais, – kalbėjo vienas knygos bendraautorių, Kauno klinikų Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas profesorius Rimtautas Gudas, – Į šią knygą sudėjome daugybę naujausių žinių apie sportines traumas. Tai – praktika patikrinta informacija, kuri yra nepaprastai naudinga visiems žmonėms, susijusiems su aktyviu sportu“.

Drauge su prof. R. Gudu mokomąją knygą kūrė ir kiti Kauno klinikų sporto medikai – Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio rinktinių gydytojai Vytenis Trumpickas ir dr. Gediminas Tankevičius, kineziterapeutas docentas Laimonas Šiupšinskas, vyrų krepšinio rinktinės kineziterapeutas Petras Mikučionis, LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto docentas Arvydas Ūsas, biomedicinos mokslų daktaras Evaldas Kandratavičius, LSMU Sporto instituto doktorantė Aušra Piktuižytė ir biomedicinos mokslų srities doktorantas Deivydas Velička.

Pirmą kartą knygą rengė ne vien sporto medikai. Ji bus naudinga ne tik sporto medikams, bet ir su sportininkais dirbantiems treneriams, kineziterapeutams, reabilitologams, gydytojams ortopedams traumatologams ir visų kitų sričių sporto ir medicinos specialistams. Joje aprašyti visi traumą patyrusiojo sportininko gydymo, reabilitacijos, prevencijos ir psichologiniai grįžimo į prieš traumą buvusius fizinio aktyvumo lygius aspektai. „Knygoje aprašytos traumos būdingos daugeliui sporto šakų, o jų prevencijos principai universalūs“, – sakė prof. R. Gudas.

 

 

 

Šaltinis: Kauno klinikų informacija

Palikite komentarą