Privalomojo sveikatos draudimo taryboje: eurų skaičiavimas ir dėmesys šeimos gydytojams

Rugpjūčio 21 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vyko Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (PSDT) posėdis, kuriame buvo pristatyti ir su šios tarybos nariais aptarti svarbūs klausimai.

 

Perskaičiuotos kainos

Nuo ateinančių metų Lietuvoje įvedamas euras. Valstybinės ligonių kasos  (VLK) specialistai, ruošdamiesi šiam svarbiam įvykiui, parengė visų sveikatos apsaugos ministro įsakymais patvirtintų sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, perskaičiuotų bazinių kainų projektus pagal Lietuvos banko nustatytą litų keitimo į eurus kursą – 3,45280 lito už vieną eurą. Šioms perskaičiuotoms kainoms, kurios įsigalios nuo 2015 m. sausio 1-osios, PSDT pritarė.

Šios paslaugų kainos eurais bus skelbiamos VLK interneto svetainėje www.vlk.lt. Įvedus eurą ligonių kasos šia valiuta atsiskaitys su sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su kuriomis sudarytos sutartys.

 

Stiprinama šeimos gydytojo institucija

Išsamiai buvo aptartos naujos pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros skatinamosios paslaugos. Verta pastebėti, kad pastaraisiais metais nuosekliai stiprinama šeimos gydytojo institucija. Siekiant panaudoti svertus, skatinančius šeimos gydytojams teikti daugiau ir įvairesnių aukštos kokybės paslaugų, šių medikų paslaugų apmokėjimo sistema nuolat tobulinama. Šeimos gydytojams papildomai mokama už gerus darbo rezultatus, kaimo gyventojų aptarnavimą, skatinamųjų paslaugų teikimą.

Taryba pritarė, kad šeimos gydytojai būtų pradėti skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams, odontologai, jų padėjėjai – už moksleivių dantų tvarkymą prieš mokslo metus (parengimas mokyklai), gydytojai psichiatrai, psichikos sveikatos slaugytojai – už vizitus į neįgalių pacientų, kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų nustatytas  specialusis nuolatinės priežiūros poreikis, namus.

 

Šaltinis: VLK

Palikite komentarą