Programėlė pakeis kontraceptines tabletes?

Jungtinėje Karalystėje atsirado „Natural Cycles“ (liet. naturalūs ciklai) mobiliojo telefono programėlė, kuri naudodamasi moters kasdien įvedamais temperatūros bei mėnesinių ciklo duomenimis, nustato jos ovuliacijos dienas.

 

Veiksmingumas lygus kontraceptinėms tabletėms

Švedijoje padėjusi pastoti 5,000 moterų ir neseniai atsiradusi Jungtinėje Karalystėje, programėlė, naudodamasi moters mėnesinių ciklo bei temperatūros duomenimis, nustato moters ovuliacijos dienas bei kada moteris yra vaisingiausia.

Programėlė „Natural Cycles“ ir termometras.

Programėlė „Natural Cycles“ ir termometras.

Programėlę „Natural Cycles“ sukūrė daktarė Elina Berglund ir jos vyras Raoul Scherwitzl. Norinčioms apsisaugoti nuo nėštumo, kūrėjai tvirtina, kad šis būdas yra toks pat veiksmingas kaip ir kontraceptinės tabletės.

Geriausias dalykas apie šią programėlę yra tai, kad ją naudodamos moterys nepatirs šalutinių poveikių, kuriuos patiria vartodamos estrogeno ir progesterono kontraceptines tabletes.

Programėle besinaudojančios moterys turi kiekvieną dieną matuoti savo temperatūrą, termometrą laikydamos po liežuviu. Tuomet įvedusios informaciją į programėlę, moterys gali sužinoti, ar tą dieną yra vaisingos.

Daktarė Elina Berglund teigia, jog ši programėlė yra puikus pavyzdys kaip technologija yra panaudojama tam, kad „lengvu ir prieinamu“ būdu moteris pastotų.

„Natural Cycles“ programėlė šiuo metu turi 100,000 aktyvių vartotojų daugiau nei 160 pasaulio šalių.


bauer-vaistineJūsų europinė parduotuvė – svorio metimui, sportui, sveikatai ir grožiui.

Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.


 

Šaltinis: Anglija Today

 

1 komentaras

  1. Guoda says:

    Kaži kiek efektyvios šios medicinos naujienos , nes jau gana senokai yra naudojamas panašus apsisaugojimo metodas. Bet jis yra gana netikslus ir dauguma moterų juo net nesinaudoja.

Palikite komentarą