PSO siekia uždrausti rūkyti el. cigaretes viešosiose uždarose patalpose (rūko net Europarlamente!)

Pasaulio sveikatos organizacija ragina griežčiau kontroliuoti elektroninių cigarečių vartojimą, nes jos kelia rimtą pavojų jaunuoliams, taip pat ir besilaukiančioms moterims. Vyriausybės turėtų uždrausti pardavinėti nepilnamečiams tokias cigaretes, taip pat rekomenduojama uždrausti jas rūkyti viešosiose uždarose patalpose, jaudinantis dėl aplinkinių sveikatos.

 

Nekenksmingi garai?

Seniai lauktoje Jungtinių Tautų (JT) sveikatos apsaugos organizacijos ataskaitoje, dėl kurios jos narės diskutuos per spalį vyksiantį susitikimą, taip pat rekomenduojama uždrausti vartoti elektronines cigaretes viešose uždarose patalpose, „kol bus įrodyta, jog iškvepiami garai nekenksmingi šalia esantiems žmonėms“.

PSO paragino įvesti „reguliavimo priemones“, tokias kaip draudimas elektroninių cigarečių gamintojams reklamuoti šių prietaisų tariamą naudą – pavyzdžiui, jog jie padeda žmonėms lengviau mesti rūkyti. Tokios priemonės turėtų būti taikomos, kol gamintojai savo teiginiams pateiks „įtikinamų pagrindžiančių mokslinių įrodymų ir įgis priežiūros institucijų sutikimą.“

Politikė iš Prancūzijos, Marine Le Pen, rūko elektroninę cigaretę Europos Parlamente (skynews.com nuotr.)

Politikė iš Prancūzijos, Marine Le Pen, rūko elektroninę cigaretę Europos Parlamente (skynews.com nuotr.)

Reguliuojama rinka

Elektroninių cigarečių rinka turėtų būti reguliuojama, siekiant „sumažinti nuodingųjų medžiagų kiekį jose ir išmetalus“, pridūrė PSO.

Organizacija taip pat siūlo uždrausti vaisių, saldainių arba alkoholinių gėrimų aromato papildymo tirpalus, o elektroninių cigarečių prekybos automatai turėtų būti pašalinti iš beveik visų vietų. PSO taip pat išreiškė susirūpinimą dėl šios milijardų dolerių rinkos koncentracijos tarptautinių tabako pramonės milžinių rankose.

 

Elektroninė cigaretė – nauja visuomenės rykštė 

Elektroninė cigaretė – į įprastą cigaretę panašus elektroninis inhaliatorius, skirtas specialių tirpalų garinimui. Taip imituojamas tabako cigaretės rūkymas. Dažniausiai elektroninė cigaretė yra pagaminta iš kaitiklio, kapsulės, kurioje yra skystis, ir maitinimo elemento. Elektroninės cigaretės yra pripildomos specialaus skysčio – dažniausiai susidedančio iš propilenglikolio, glicerolio, aromatinių medžiagų ir nikotino. Nikotino kiekis elektroninėse cigaretėse yra labai skirtingas – teigiama, jog vienose nikotino nėra išvis, o kitose – nikotino kiekis siekia net iki 48 mg/ml. 

Tyrimai atskleidžia, kad elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi  net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais pradėjus vartoti elektronines  cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios. Dažniausiai jaučiami  nemalonūs kvėpavimo ir nervų sistemos sutrikimų simptomai, burnos ir  gleivinės pakenkimai. Elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi pakilusiu  kraujo spaudimu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, drebuliu, sausu  kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir kt.

 

Daugiau apie elektronines cigaretes galite perskaityti šiame straipsnyje: Tyrimai: elektroninėje cigaretėje nikotino daugiau nei nurodoma“ 

Palikite komentarą