Reabilitacijos po insulto priemonė – „muzikinė pirštinė“ (video)

Kompanija „Flint Rehabilitation Devices“ pristato „MusicGlove“ (muzikinę pirštinę, liet.) – reabilitacijai skirtą prietaisą žmonėms, sveikstantiems po insulto ar kitų ligų, darančių įtaką rankų judesiams.

Prietaise įtaisyti jutikliai, kurie seka pirštų judėjimą. Pacientui reikia judinti pirštus žaidžiant muzikinį žaidimą – pajudinti konkretų pirštą nurodytu metu, tarsi grotų virtualiu pianinu. Įsigiję muzikinę pirštinę namų vartotojai kartu gauna ir planšetinį kompiuterį, o klinikoms skiriamas 21 colio įstrižainės ekranas. Šis įrenginys yra patvirtintas Jungtinių Amerikos Valstijų maisto ir vaistų kontrolės tarnybos (FDA), receptas įsigijimui nėra reikalingas.

Pats reabilitacijos procesas nevyksta šiaip sau – kiekvieno paciento pasiekimai žaidime yra išsaugomi, taip pat, atskirai renkama informaciją apie kiekvieną pirštą – tarkime, kad būtent su smiliu žmogus padaro daugiausia klaidų žaidime.

Atlikto randomizuoto kontroliuojamos tyrimo rezultatai, skelbiami „Journal of Neuroengineering and Rehabilitation“ moksliniame žurnale, teigia, kad „MusicGlove“ žymiai pagerino rankų valdymo funkciją palyginus su pacientais, kurie tas pačias dvi savaites atlikdavo tradicinius pratimus.

Pasižiūrėkite, kaip veikia ši nauja reabilitacinė priemonė:

Palikite komentarą