Santariškišų klinikose pristatytas pažangiausias radiologinės diagnostikos kompleksas (foto reportažas)

Sausio 22 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Radiologijos diagnostikos centre duris atvėrė naujas, moderniai įrengtas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuotas Pozitronų emisijos tomografijos/kompiuterinės tomografijos (PET/KT) molekulinės diagnostikos kompleksas, kainavęs per 13,7 mln. litų, kuriame tyrimai bus atliekami taikant pačias pažangiausias branduolinės medicinos technologijas. Šio komplekso projektavimo darbai prasidėjo 2011 metų pabaigoje.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

Santariškių klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovą pavaduojanti docentė Jūratė Dementavičienė pasakoja, kad naujajame 500 kvadratinių metrų ploto pastate yra instaliuotas naujausios kartos ir moderniausias Baltijos šalyse PET/KT aparatas.

„Šie tyrimai leis įvertinti įvairių onkologinių susirgimų ligų apimtis, ligų atkryčius, bei efektyviai įvertinti atsaką į taikomą priešvėžinį gydymą, taip pat ženkliai prisidės prie detalaus ištyrimo kardiologinių pacientų, sergančių išemine širdies liga. Svarbu paminėti ir diagnostinį indelį neurologijoje, diagnozuojant įvairias įgimtas ir degeneracines ligas, tokias, kaip Alzheimeris, epilepsija ir pan. PET/KT leis pažvelgti ne tik į įvairių susirgimų morfologinę išraišką, tačiau ir į įvairių susirgimų metabolizmą (apsirūpinimą maisto medžiagomis ir jų suvartojimą), tuo būdu padės efektyviai atskirti navikinį audinį nuo sveiko“, – teigia doc. J. Dementavičienė.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

Santariškių klinikų Branduolinės medicinos skyriaus vedėjas dr. Donatas Vajauskas sako, kad tokio tipo pažangi diagnostikos įranga klinikinėje praktikoje įgauna nepakeičiamą vaidmenį, padeda klinikinių specialybių gydytojams efektyviau taikyti šiuolaikines gydymo metodikas. „Tai yra pirma tokio tipo diagnostikos įrangos instaliacija Rytų Europoje, nuo šiol leisianti konkuruoti su moderniausiais vakarų Europos bei JAV diagnostikos centrais“, – sako dr. D. Vajauskas.

Visos Lietuvos pacientus tirs Santariškių klinikų gydytojai radiologai, kasdieninėje klinikinėje praktikoje dalyvaujantys daugiaprofiliniuose pacientų aptarimuose su įvairių specialybių gydytojais – onkologais, chirurgais, kardiologais, neurologais ir kitais specialistais. Vienu metu čia dirbs apie 5 gydytojus – ir antra tiek specializuotų radiologijos technologų.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

Doc. Jūratė Dementavičienė sako, kad tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje gyventojų susirgimo dažnis širdies ir kraujagyslių bei onkologinėmis ligomis yra didelis. „Todėl mums, medikams visada yra džiugu, kai į pagalbą atskuba Valstybė ir net Europa. PRT/KT diagnostinė aparatūra dar prieš keletą metų buvo Lietuvos pacientams brangi svajonė, pasiekiama tiktai kaimyninėse šalyse ar Vakarų Europoje. O dabar galime džiaugtis, kad mūsų pacientai tyrimui galės vykti į Vilnių. Kuo anksčiau ir kuo tiksliau ištirsime pacientus, sergančius onkologinėmis bei širdies ir kraujagyslių ligomis, tuo anksčiau ir geresnę gydymo taktiką galėsime suteikti ir džiaugtis aukštesniais išgyvenamumo rodikliais“,– džiaugėsi Doc. Jūratė Dementavičienė

Pasak dr. Donato Vajausko, per dieną bus tiriama iki 20 pacientų. Pacientus PET/KT tyrimui bus siunčiami visos Lietuvos gydytojų specialistų, pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintą siuntimo PET/KT tvarką.

P. Katausko nuotr.

P. Katausko nuotr.

Naujajame komplekse taip pat vyks ir intensyvus mokomasis darbas. Čia nuolat tobulinsis medicinos studentai, gydytojai rezidentai, radiologijos technologai, įvairių specialybių gydytojai, gydytojai radiologai ir radiacinės saugos specialistai iš visos Lietuvos.

Diegti naujausias ir pažangiausias PET/KT technologijas Santariškių klinikų specialistai ruošėsi Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Danijoje, ir kitose šalyse.

 

 

 

Šaltinis: santa.lt

Komentarų nėra