Sergančiųjų diabetu Didžiojoje Britanijoje padaugėjo net 60 proc.

Cukriniu diabetu sergančių žmonių skaičius Didžiojoje Britanijoje per praėjusį dešimtmetį išaugo beveik 60 proc. skelbia labdaros organizacija „Diabetes UK“. Ji ragina šalyje imtis papildomų priemonių užkristi kelią ligos plitimui.

 

Net 90 proc. serga II tipo diabetu

„Diabetes UK“ duomenimis, sergančiųjų diabetu padaugėjo nuo 2,1 mln. 2005 metais iki daugiau nei 3,3 mln. Specialistai perspėja, kad nekontroliuojamas cukraus kiekis kraujuje gali sukelti aklumą, žmonės taip pat dėl prastos kraujotakos gali netekti galūnių. Medikų teigimu, maždaug 90-čia proc. diabeto atvejų Jungtinėje Karalystėje žmonės serga antrojo tipo diabetu, kuris išsivysto dėl prastos mitybos ir nutukimo. Palyginimui, pirmojo tipo diabetu sergančiųjų organizme iš prigimties negaminamas hormonas insulinas, kuris padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Bendrosios praktikos gydytoja Joana St John iš Londono šiaurės vakarinio Brento rajono, kur sergamumas diabetu yra vienas aukščiausių šalyje, sakė, kad sergančiųjų skaičius sparčiai auga.

„Tai yra labai aiškiai pastebima, nes nepraeina ir savaitė, kad kam nors nediagnozuočiau diabeto. Kartais per savaitę būna du ar net trys atvejai. Anksčiau taip pat atsitikdavo gal tik kartą per mėnesį“, – sakė medikė.

Praėjusią savaitę paskelbti duomenys, kad Didžiosios Britanijos nacionalinė sveikatos apsaugos sistema diabetui gydyti skirtiems vaistams dabar išleidžia 10 proc. savo biudžeto.

 

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Komentarų nėra