Šeštadienį vyks tarptautinės žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės

Šeštadienį, liepos 12-ąją, Vilniuje prasidės  tarptautinis renginys – XV-osios Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės. Jas organizuoja Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacija (EHLTF).

Šių žaidynių tikslas – įrodyti visuomenei, kad ir po organų transplantacijos žmonės gali ir nori aktyviai gyventi, sportuoti. Kitas šio renginio tikslas – propaguoti organų donorystę, padėkoti donorų šeimoms, sutikusioms paaukoti artimųjų organus ir išgelbėjusioms nepažįstamų žmonių gyvybes.

Mūsų šalyje rengiamose žaidynėse žada dalyvauti net 19 užsienio šalių atstovai, taip pat Lietuvos komanda. Iš viso žaidynėse dalyvaus apie 180 sportuojančių žmonių. Drauge su lydinčiaisiais asmenimis į Lietuvą atvyks daugiau kaip 300 užsieniečių. Lietuvai turėtų atstovauti apie 15 žmonių po širdies arba plaučių transplantacijos.

 Liepos 12 – 16 d. įvyks XV-osios Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės (Asociacijos nuotr.)

Liepos 12 – 16 d. įvyks XV-osios Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės (Asociacijos nuotr.)

Žaidynių dalyviai rungsis plaukimo, bėgimo, lengvosios atletikos rungtyse,  dviračių varžybose, žais  golfą, tinklinį, petankę, stalo tenisą, tenisą, badmintoną.  Populiariausia šių žaidynių sporto šaka –  lengvoji atletika.

Vyriausiasis žaidynių dalyvis – 80 metų prancūzas Žanas Klodas Le Burhis (Jean- Claude Le  Bourhis) su persodinta širdimi, kuris planuoja dalyvauti net keliose  rungtyse: bėgti 4 kilometrų  krosą, dviračių lenktynėse įveikti 20 kilometrų,  lengvosios atletikos varžybose bėgti 100, 400,  1500 metrų bei dalyvauti  estafetės bėgime.

Jauniausia varžybų dalyvė – 15-metė olandė Renskė van der Pijl su persodinta  širdimi. Ji planuoja  dalyvauti dviračių lenktynėse ir žaisti badmintoną. Atvyks ir  su persodintais plaučiais gyvenanti  buvusi olimpietė, 53 metų suomė Tuija Helander.

Žaidynės prasidės liepos 12-ąją 17 val. dalyvių eisena nuo V. Kudirkos aikštės iki Valdovų rūmų. Be sporto varžybų, žaidynių dalyviams bus rengiamos ekskursijos po Lietuvą, vyks kiti renginiai, jau tapę tokių žaidynių tradicija. Pavyzdžiui, paskutiniąją dieną, liepos 16-ąją, 15.30 val. rankomis susikibę visi žaidynių dalyviai Lukiškių aikštėje susiburs į Gyvybės ratą.

Žaidynes globoja valstybių vadovai, karališkieji asmenys. Šįmet Lietuvoje rengiamas XV-ąsias Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynes sutiko globoti šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Šaltinis: www.sam.lt

 

Komentarų nėra