Šį sezoną Europoje dominuoja pakitęs gripo virusas

Šių metų gripo sezonas Europoje gali būti sunkesnis, prognozuojama Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centro šių metų sezoninio gripo epidemijos rizikos vertinime. Pasak Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centro, kiekvienais metais apie 10 proc. europiečių perserga gripu. Sunku nuspėti, kuris gripo viruso tipas cirkuliuos epidemijos metu. Preliminariais duomenis, šių metų gripo sezono metu dominuoja pakitęs A (H3N2) gripo virusas.Vakcinos – veiksmingos

Nepaisant pasikeitusio vieno iš trijų gripo virusų, vakcina apsaugo nuo kitų dviejų – A(H1N1) ir B tipo gripo virusų, kurie paplitę Europoje ir Lietuvoje. Vakcina taip pat apsaugo ir nuo sunkių gripo komplikacijų.

Lietuvoje  šio gripo sezono metu išskirti 95 A(H3N2), 35 B tipo gripo virusai ir 6 respiraciniai sincitiniai virusai.

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo, profesoriaus Sauliaus Čaplinsko, A (H3N2) gripo virusas sukelia sunkesnę ligos eigą, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, bei asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis. Todėl skiepytis rekomenduojama visiems asmenims, ypač tiems, kurie turi didesnę riziką susirgti gripu ir yra priskiriami rizikos grupėms:

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • sveikatos priežiūros darbuotojai;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • nėščiosios.
Rizikos grupėms priskiriami asmenys, norėdami nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turėtų kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą (dažniausiai pas šeimos gydytoją).
Šaltinis: ULAC

Komentarų nėra