Šiaulių ligoninės korupcijos skandale skęsta ir „Eurovaistinės“ tinklas (papildyta)

Tęsiant 2015 m. spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamų korupcinių nusikaltimų Šiaulių ligoninėje atskleista, kaip į korupcines schemas buvo įtrauktas ir vienas vaistinių tinklas.

 

Respublikinė Šiaulių ligoninė. (15min.lt nuotr.)

Respublikinė Šiaulių ligoninė. (15min.lt nuotr.)

Gydytojai turėjo „rekomenduoti“ vaistines

Remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnų nustatytais  duomenimis įtariama, kad Šiaulių ligoninės direktorius Petras Simavičius buvo žadėjęs vieno vaistinių tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad šie, skirdami ar išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus pacientams, tikslingai rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle. BNS žiniomis, įtarimai pareikšti dviems „Eurovaistinės“ tinklo vadovaujančioms darbuotojoms.

STT įtarimus dėl prekybos poveikiu pareiškė „Eurovaistinės“ tinklo direktorei Kristinai Jakubauskienei ir „Eurovaistinės“ Šiaulių regiono vadovei.

„Įmonei tapo žinoma, kad dviems darbuotojams yra pareikšti įtarimai Šiaulių ligoninės direktoriaus Petro Simavičiaus byloje“, – BNS sakė „Eurovaistinės“ atstovė spaudai Laura Bielskė.

Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės. Nustačius šias aplinkybes ir gavus jas patvirtinančių duomenų, Šiaulių ligoninės direktoriui ir dviem šio vaistinių tinklo vadovams pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

 

Kaltinimai pareikšti jau 12 asmenų

Tai dar viena korupcinė schema, kuri išaiškinta atliekant šį sudėtingą didelės apimties tyrimą. Kaip pranešta anksčiau, šiuo metu įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės, susijusios su ligoninės lėšomis įsigytais ir galimai pasisavintais įvairiais brangiais daiktais bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Dėl šių korupcinių nusikaltimų įtarimai pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei, infrastruktūros direktoriui ir kitiems asmenims.

Iš viso atliekant šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų jau yra pareikšti 12 asmenų.

 

 

Šaltinis: STT, BNS

Palikite komentarą