Sieks skaidrumo: gydytojai pildys formas dėl dovanų, deklaruos privačius interesus

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas Romas Valentukevičius aptarė viešajame sektoriuje dirbančių gydytojų, odontologų ir farmacininkų privačių interesų deklaravimo situaciją. Apsvarstytos vykdomos ir planuojamos vykdyti gydymo specialistų deklaracijose nurodytų duomenų kontrolės priemonės, ministerijos ir VTEK bendradarbiavimo šioje srityje klausimai.

 

Pildys naujas formas dėl dovanų gavimo

VTEK pirmininkas R. Valentukevičius ir ministrė R. Šalaševičiūtė tarėsi, kaip užtikrinti  2016 m. sausio 5 d. įsigaliojusio VTEK 2015 m. gruodžio 22 d. sprendimo Nr. KS-82 dėl privačių interesų deklaracijos formos ID001 pakeitimo ir papildymo vykdymą. Šiuo sprendimu buvo patvirtintas deklaracijos priedas, kuriame sveikatos priežiūros srityje dirbantys asmenys galės nurodyti duomenis apie deklaruojančiam asmeniui einant pareigas atsiradusius ryšius ir juos apibūdinančias aplinkybes, kurias asmuo, vengdamas veiklos šališkumo regimybės, galės paviešinti. Buvo sutarta gydymo įstaigų vadovus įpareigoti supažindinti su galimybe pildyti šį privačių interesų deklaracijos priedą. Taip pat medikų bendruomenė bus informuota apie VTEK rezoliuciją Nr.KS-73 „Dėl dovanų ir neatlygintinų paslaugų“.

„Rezoliucijoje rekomenduojama nepriimti dovanų ar paslaugų, jeigu jų priėmimas visuomenėje gali būti vertinamos nevienareikšmiškai. Tai reiškia, kad valstybės tarnautojams prilyginami medikai dar kartą oficialiu VTEK dokumentu raginami nepriimti iš pacientų dovanų jokiomis formomis, – pabrėžia ministrė R. Šalaševičiūtė. – Tenka apgailestauti, kad  įvairios priemokos ar dovanos gydymo įstaigose vis dar egzistuoja, dėl to kenčia ne tik konkrečių medikų, bet ir visos sveikatos sistemos reputacija. Tikiuosi, kad gydymo įstaigų vadovai atsakingai įvertins naujus dokumentus ir jų svarbą pristatys darbuotojams“.

Susitikimo metu taip pat nutarta pradėti vykdyti bandomąjį sveikatos priežiūros įstaigų skaidrinimo projektą. Pirmiausia bus atlikta Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų ir farmacininkų privačių interesų deklaracijose pateiktos informacijos kryžminė patikra – duomenys bus lyginami su SODROS, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos bei Valstybinės ligonių kasos duomenų bazėse esančia informacija. Tikslas – užtikrinti, jog deklaracijas teikiantys viešajame sektoriuje dirbantys gydymo specialistai atskleistų savo kontaktus su privačiais asmenimis. Respublikinė Panevėžio ligoninė pasirinkta siekiant įvertinti vieno vidutinio dydžio sveikatos priežiūros įstaigos veiklos atitikimą įstatymų reikalavimams.

Įvykdžius šį skaidrinimo projektą bei aptarus pirminius rezultatus, tokie patikrinimai bus atliekami ir kitose viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

 

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą