Dažnai pasitaiko taip, kad širdies priepuolis ištinka žmones, kai jie būna visiškai vieni ir nėra kam padėti. Tam, kad „išgyventumėte“ širdies priepuolį jums tereikia žinot vieną taisyklę.
Svarbiausia – kosėti
Jei staiga pajustumėte, kad širdis ėmė plakti „neteisingai“ ir jūs netrukus nualpsite, žinokite, kad turite dar geras 10 sekundžių, kol prarasite sąmonę.

Jei užklupus priepuoliui būsite vieni, svarbiausia – kosėti.
Dauguma širdies priepuolio aukų galėtų padėti sau, jei žinotų, kaip. Tam būtina pradėti kosėti – daug kartų ir su didele jėga. Kiekvieną kartą prieš sukosėdami giliai įkvėpkite. Kosulys turi būti gilus ir ilgas, tarytum ketintumėte iškosėti sekretą giliai iš krūtinės.
Įkvėpimai ir kosulys turi kartotis kas 2 sekundės be pertraukos ir sustojimų – kol sulauksite medikų pagalbos arba iki to momento, kai širdis pati pradės tolygiai plakti. Gilūs įkvėpimai skatina deguonį geriau įsiskverbti į plaučius, o kosulio judesiai „suspaudžia“ širdį ir priverčia kraują tekėti. Šis širdies spaudymas padeda jai sugrįžti į savo normalų ritmą. Tokiu būdu širdies priepuolio aukos išsikovoja papildomai laiko sulaukti medikų ar nusigauti iki ligoninės. Papasakokite apie tai kitiems. Tai padės išgelbėti gyvybę.
Kardiologai mano, kad kiekvienas, kuris pasidalytų šia informacija su 10 asmenų, galėtų išgelbėti bent vieno žmogaus gyvybę.
Širdies priepuolio simptomai
Pagrindiniai širdies priepuolio simptomai: rankų ar kojų tirpimas, paralyžius, dilgčiojimas, sustingimas, galvos svaigimas, susiliejęs regėjimo laukas, sumišimas veiksmuose, silpnumas, ypač vienoje veido ir kūno pusėje.
Šie simptomai prasidedančio insulto, kurio metu arterijos, tiekiančios deguonį į smegenis, užsikemša krešuliu arba trūksta, taip sukeldamos smegenų audinio mirtį.
Simptomai ir jų stiprumas priklauso nuo to, kurioje smegenų srityje įvyksta pažeidimas. Jeigu užsikemša didelė kraujagyslė, paralyžių patiria didesnė kūno dalis, pavyzdžiui paralyžuojama viena kūno pusė, taip pat asmuo netenka kitų gebėjimų – kalbos, supratimo. Jeigu pažeidžiamos smulkesnės kraujagyslės, suparalyžuoti gali tik ranką ar koją.
Jei pajausite šiuos simptomus, nedelsiant skambinkite pagalbos telefonu, kadangi galvoje susidariusius krešulius būtina kuo skubiau pašalinti. Kad būtų išvengta smegenų traumų, pagalba turi būti suteikta ne vėliau kaip per tris valandas nuo pirmųjų simptomų pradžios.
Šaltinis: vilniausvsc.sam.lt