Skaidrumo paieškos: farmacininkai turės atsiskaityti, kurie gydytojai dalyvavo profesiniuose renginiuose

Nuo gegužės 1 d. farmacijos kompanijos privalės pateikti informaciją apie tai, kokiems sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams sumokėjo už dalyvavimą kokiuose profesiniuose moksliniuose renginiuose užsienyje. Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybei pristatė savo veiksmus, kuriais siekiama didesnio veiklos skaidrumo.

 

Viešai skelbs konkrečius duomenis

Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorius Leono Kalėtino teigimu, 40 farmacijos pramonės kompanijų, Europos farmacijos pramonės ir asociacijos federacijos narių, 2014 m. prisijungė prie Perleistų verčių atskleidimo kodekso pasirašydamos laišką, kuriuo įsipareigojo didinti verslo skaidrumą. Perleistų verčių atskleidimo kodeksas numato, kad farmacijos kompanijos viešai skelbs ne apibendrintą informaciją kiek pinigų buvo išleista medikų ar farmacininkų informavimui. Kompanijos įsipareigoja viešai skelbti konkrečius duomenis apie tai kokiems asmenims buvo skirtos lėšos konferencijų registracijos mokesčiams, kelionių ir apgyvendinimo išlaidoms, atlyginimams už paslaugas ir konsultacijas, su kuo buvo sudarytos paramos sutartys ir pan. Pirmą kartą tokios ataskaitos už 2015 m. kompanijų tinklalapiuose bus paskelbtos 2016 m.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, ministerijos vadovybei svarbu susipažinti su kitų valstybių patirtimi, taip pat farmacijos kompanijų sprendimais siekiant veiklos skaidrumo.

„Mums svarbu pasinaudoti europine patirtimi, nes farmacinės veiklos skaidrinimas aktualus ne tik Lietuvoje. Informacija apie farmacijos pramonės paramą konkretiems gydytojams ar farmacijos specialistams neabejotinai turi būti kuo plačiau paviešinta. Manyčiau, kad tai apsaugotų pacientus nuo galimų bandymų įpiršti žmogui galbūt jam nelabai reikalingą konkretaus gamintojo produktą, – pabrėžė ministrė. – Todėl išklausome visus pasiūlymus, svarstome įvairius sprendimo būdus“.

Remiantis Farmacijos įstatymo nuostatomis, informacija sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka turės būti teikiama Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Tvarką, kuria turės vadovautis farmacijos kompanijos arba jų atstovai Lietuvoje kaupdamos, teikdamos informaciją ir asmens duomenis sveikatos apsaugos ministrė turi patvirtinti iki balandžio 30 d.

 

 

 

Šaltinis:  SAM Ryšių su visuomene skyrius

Komentarų nėra