Skiepijimasis nuo gripo nėštumo metu – geriausias pasirinkimas motinai ir vaikui

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad besilaukiančios moterys nuo gripo skiepijamos valstybės lėšomis. Vakcinacija – efektyviausia specifinė gripo profilaktikos priemonė apsauganti nuo ligos ir sunkių jos komplikacijų, mirties.

Nėščiajai sergant gripu gali prasidėti priešlaikinis gimdymas. Ateityje persirgtas gripas gali sutrikdyti tinkama kūdikio vystymąsi. (shutterstock.com nuotr.)

Nėščiajai sergant gripu gali prasidėti priešlaikinis gimdymas. Ateityje persirgtas gripas gali sutrikdyti tinkama kūdikio vystymąsi. (shutterstock.com nuotr.)

 

Skiepytis – saugu

Skiepytis nuo sezoninio gripo – saugu bet kuriame nėštumo laikotarpyje. Visame pasaulyje jau daugelį metų nėščios moterys yra skiepijamos nuo sezoninio gripo, vakcina – saugi nėščiosioms. Pasiskiepijusi mama apsaugo kūdikį pirmus šešis jo gyvenimo mėnesius.

Kūdikiai iki šešių mėnesių yra per maži, kad būtų skiepijami nuo gripo, todėl pasiskiepijusi mama – geriausia jo ar jos apsauga.

Skiepytis nuo gripo galima ir žindymo laikotarpiu.

Nėštumo metu gripas gali sukelti rimtų komplikacijų

Nėščiosioms dažniau nei kitiems asmenims gripas sukelia sunkias komplikacijas dėl imuninės sistemos, širdies ir plaučių veiklos pokyčių. Nėščiajai sergant gripu gali prasidėti priešlaikinis gimdymas. Ateityje persirgtas gripas gali sutrikdyti tinkama kūdikio vystymąsi. Nėščios moterys taip pat dažniau guldomos į ligoninę ar miršta nuo gripo.

Jei nėščiajai pasireiškė bent vienas iš šių simptomų, būtina kviesti greitąją pagalbą:

  • sunku kvėpuoti;
  • skausmas ir spaudimas krūtinėje ar pilve;
  • staigus galvos svaigimas;
  • sunkus ir besitęsiantis vėmimas;
  • sutrikęs vaisiaus judėjimas;
  • aukšta temperatūra, kurios neveikia vaistai.

 

Komentarų nėra