Skiria daugiau dėmesio moksleivių valgomiems vaisiams bei daržovėms

Greitai mokyklose bus ne tik daugiau kalbama apie sveiką mitybą ir šviežių maisto produktų, vaisių bei daržovių naudą, tačiau nauja Europos Sąjungos programa leis padidinti moksleivių suvartojamus vaisių, daržovių ir pieno produktų kiekius. Taip tikimasi, kad vaikai pradės anksčiau suprasti sveikos ir subalansuotos mitybos naudą.

 

Vaisių ir daržvų programa

Kovo pradžioje Europos Parlamentas parėmė ir papildė Europos regionų komiteto siūlymą skirti didesnį finansavimą, kad visų Europos valstybių mokyklinukai gautų daugiau šviežių vaisių ir daržovių bei pieno produktų, kurie reikalingi augančiam organizmui. ES Parlamentas Komiteto siūlomą planą papildė edukacija, kad vaikus pasiektų ne tik sveiki produktai, bet jie patys daugiau žinotų apie subalansuotos mitybos naudą.

ES Parlamentas parengė programą, pagal kurią numatomas ne tik papildomas finansavimas vietinės kilmės šviežių vaisių, daržovių, bananų ir pieno tiekimui ugdymo įstaigoms visoje Europoje, bet planuojamas ir tokių veiksmų tęstinumas. Vaisių ir daržovių programai bus skirta per 150 milijonų eurų.

Planuojama, jog programa pasieks maždaug 30 milijonų pradinių klasių 6 – 10 metų amžiaus vaikų visoje Europoje. Tačiau prie veiksmų galės prisijungti ir priešpradinių klasių moksleiviai.

Panaši programa Europoje buvo pradėta įgyvendinti 2009 metais. Tuomet nuspręsta didinti suvartojamų šviežių vaisių ir daržovių kiekius, ypač mokyklose, kad Europos gyventojai suvartotų Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą paros normą.

 

Pradės veikti po metų

Remiantis UCL (University College London) atlikto tyrimo duomenimis, matyti, jog šviežių vaisių ir daržovių vartojimas Europos valstybėse vis dar nėra itin aukštas, nes suaugusieji suvalgo tik maždaug pusę per dieną Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamos normos. Tačiau yra ir optimistinė pusė, nes 36 proc. visų europiečių kasdien suvalgo rekomenduojamas penkias porcijas vaisių ir daržovių.

Sprendimą dar turės patvirtinti Europos Komisija, tačiau po tikėtina palankaus svarstymo, naujoji vaisių ir daržovių skatinimo programa pradės galioti jau nuo nuo 2017 – 2018 mokslo metų pradžios.

Kampanija „Penki per dieną“ taip pat skatina Lietuvos gyventojus suvartoti rekomenduojamą kiekį šviežių vaisių ir daržovių per dieną. Kampanija yra pagrindinė programos „Europos Sąjungos kilmės vaisių ir daržovių žinomumo didinimas Lietuvoje“ priemonė, kurią vykdo asociacija „Baltijos ūkis ir verslas“.  Kampanijos tikslas – paskatinti mūsų šalies gyventojus gyventi sveikai ir suvalgyti per dieną bent penkis Europos Sąjungoje užaugintus šviežius vaisius ar daržoves.

 

 

Pranešimas spaudai

 

Palikite komentarą