Slyvos – vaistas nuo visų ligų

Ne veltui korėjiečiai slyvos medį laiko šventu augalu. Slyvos palankiai veikia organizmo medžiagų apykaitą, kuri yra mūsų sveikatos pagrindas. Be to, slyvose yra biologiškai aktyvių medžiagų, gebančių naikinti netgi piktybines ląsteles.  Šiandien pasaulyje žinoma slyvų daugiau kaip 2000 rūšių. Lietuvoje dažniausiai auginamos vengrinių rūšių slyvos, laisvai auga dygioji slyva. Baigiantis vasarai prasideda slyvų metas, tad sužinokite, kodėl šie kaulavaisiai – vieni vertingiausių.

Slyvos - vienas vertingiausių kaulavaisių. (Asociatyvi nuotr.)

Slyvos – vienas vertingiausių kaulavaisių. (Asociatyvi nuotr.)

Slyvų nauda

Slyvose esantis rutinas stiprina mūsų kapiliarus. Ši medžiaga nesuyra kaitinama, todėl slyvų uogienė arba džemas ne mažiau naudingi kraujagyslėms, nei švieži vaisiai.  Slyvose esantis kalis skatina druskų pertekliaus pasisavinimą iš organizmo. Didelė jo ir kitų mineralinių medžiagų gausa slyvų vaisiuose teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, kepenis bei inkstus. Todėl slyvos nuo seno rekomenduojamos ligoniams, su medžiagų apykaitos sutrikimais siejamomis ligomis.

Vartojamos slyvos ir siekiant pagerinti virškinimą bei apetitą. Gerai žinoma, kad jos veikia kaip lengvai laisvinamieji. Tokiu atveju vartotini tik sunokę vaisiai, kitaip galima sulaukti priešingų pasekmių.


bauer-nutritional-vaistineJūsų vaistinė Europoje – svorio metimui, sportui, sveikatai ir grožiui. Vienas standartas visų šalių vartotojams. Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.


Neatrastas vaistas

Visai neseniai paskelbta, kad iš slyvų išskirtas fenolio rūgšties ekstraktas gali slopinti piktybinių ląstelių dalijimąsi. Paradoksas slypi tame, jog fenolio rūgštis yra nuodai – didelė koncentracija pavojinga sveikatai. Atlikti tyrimai parodė, jog ekstraktas veikia tik patologiškas ląsteles, nepaliesdamas sveikųjų. Visiškai įmanoma, jog šis atradimas prisidės prie kovos su onkologinėmis ligomis.

Džiovintose slyvose gausi „laimės hormonų“ (Asociatyvi nuotr.)

Džiovintose slyvose gausu „geros nuotaikos hormonų“ (Asociatyvi nuotr.)

Atskirai reikia paminėti džiovintas slyvas. Jose esantis pektinas – medžiaga,  kuri skatina „geros nuotaikos“ harmonų endorfinų gaminimąsi ir padeda mums  vaduotis iš stresų ir depresijos. Reguliariai vartojamos džiovintos slyvos gerina  atmintį. Džiovintos slyvos gerai valo žarnyną.

 Slyvos puikiai tinka dietinei mitybai

Slyvose yra daug ląstelienos, kuri gerina virškinimą ir spartina medžiagų  apykaitą. Dėl to iš organizmo greičiau šalinamos susikaupusios kenksmingosios  medžiagos ir vandens perteklius.  Šie kaulavaisiai yra geriausi angliavandenių  apykaitos stimuliatoriai. Ląsteliena, kurios gausu slyvose, lėtina angliavandenių  pasisavinimą. Cukraus kiekis kraujyje ilgiau išlieka pastovus ir mes ne taip  greitai išalkstame.

Įdomūs faktai apie slyvas
• Slyvose vitamino E yra kur kas daugiau nei vyšniose, apelsinuose, mandarinuose ar kriaušėse.

• Slyvos ypač naudingi turintiesiems kraujagyslių problemų, nes juose yra vitamino K, gerinančio kraujo sudėtį bei užkertančio kelią trombozei, ir vitamino P, stiprinančio tiek stambiųjų arterijų, tiek smulkiųjų kapiliarų sieneles.

• Slyvose mineralinių medžiagų yra daugiau nei obuoliuose ir kriaušėse.

• Slyvose yra kalio, magnio ir fosforo, šalinančių iš organizmo natrį ir vandenį, todėl, norėdami normalizuoti vandens pusiausvyrą organizme arba sumažinti kraujospūdį, būtinai valgykite slyvų.

• Pusės metų kūdikiams reikėtų duoti 30-50 ml sulčių arba tyrelės, kuri ruošiama prieš pat vartojimą ir ypač tinka kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo.

• Tiems, kurie negali pasigirti apetitu, džiovintos ir šviežios slyvos – tik į naudą, nes jos turi apetitą žadinančių medžiagų.

 


bauer-nutritional-vaistineJūsų vaistinė Europoje – svorio metimui, sportui, sveikatai ir grožiui. Vienas standartas visų šalių vartotojams. Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.


 

Palikite komentarą