Sportininkams skirtuose maisto papilduose – sveikatai pavojingos medžiagos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema  (RASFF) gavo pranešimą iš Lenkijos dėl maisto papildų „Noxpump“, kurių sudėtyje nustatyta draudžiamų medžiagų.

Maisto papildai, kurių sudėtyje yra draudžiamų medžiagų.

Maisto papildai, kurių sudėtyje yra draudžiamų medžiagų.

Minėti papildai (partijos Nr. 14053334, tinka vartoti iki 2017 m. gegužės mėn.) pagaminti JAV. Jų sudėtyje nustatytos draudžiamos medžiagos – metilsinefrinas (oksilofrinas), fenetilaminai (β-metilfenetilaminas ir N – β-dimetilfenetilaminas) ir nauja maisto sudėtinė dalis – balzganoji akacija (acacia rigidula). Maisto papildai „Noxpump“ skirti sportuojantiems žmonėms.

Metilsinefrinas (oksilofrinas) yra stimuliatorius, įtrauktas į pasaulinio antidopingo kodekso draudžiamąjį sąrašą. Ši medžiaga naudojama hipotenzijai (žemam kraujo spaudimui) gydyti žmonėms, kurių neveikia įprastinis gydymas. Feniletilaminai yra įtraukti į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, šios medžiagos veikia panašiai kaip amfetaminas (šalutinis poveikis – pykinimas, lengvas galvos skausmas, nemiga ir kt.). Balzganosios akacijos vartojimas maisto produktuose nėra patvirtintas Europos Komisijos. Draudžiamas medžiagas papildų sudėtyje nustatė Nyderlandų atsakinga institucija, ištyrusi juos laboratorijoje.

Maisto papildai „Noxpump“ išplatinti Lenkijoje, Nyderlanuose, Jungtinėje Karalystėje, Kipre, Danijoje, Estijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Bulgarijoje, Belgijoje, Austrijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje ir Čekijoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tęsia tyrimą dėl nesaugių maisto papildų. Vartotojai, įsigiję papildų „Noxpump“, gali juos grąžinti platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Šaltinis: VMVT

Palikite komentarą