Stebuklingo vaisto nuo plikimo nėra, tačiau gydytojai turi išeitį

Straipsnį pristato: HarVokse purškiklio ir papildų rinkinys nuo plaukų slinkimo 

Kiekvienas mūsų kasdien netenkame iki 100 plaukų juos šukuodami, plaudami ar liesdami. Tiek pat jų ir atauga. Deja, ne visiems. Plaukų slinkimo priežasčių yra daug, todėl būna ir skirtingų plaukų pakitimų. Dažniausiai pasitaiko androgeninis plikimas. Vyrų plaukai retėja ir plonėja pamažu. Šis plikimas gali prasidėti bet kuriame amžiuje. Moterims androgeninis plikimas paprastai pasireiškia kiek vėliau, apie 30–40 gyvenimo metus, ir stebimas bendras plaukų išretėjimas visame plote, tačiau labiausiai išryškėja viršugalvyje.

Šiame straipsnyje mes aptarsime vyrų ir moterų plikimo priežastis, gydymo būdus ir prevencijos priemones, kurių galima imtis, norint vešlia plaukų šukuosena džiaugtis kuo ilgiau.

Plikimo priežastys – hormonai ir kamieninės ląstelės

Kauno medicinos universiteto klinikų endokrinologijos klinikos vadovas Gintautas Kazanavičius teigia, kad yra daug priežasčių, kodėl plinka vyrai. Viena iš jų – didelis vyriško hormono testosterono perteklius. HarVokse ivertinimasŠis hormonas nužudo plaukų svogūnėlius. Jei svogūnėliai nėra atsparūs minėtam hormonui, toks vyras gana anksti ir greitai nuplinka. Taip pat plinkama, kai susimaišo sinchroninis plaukų augimas, tuomet plaukai visiškai nuslenka, vėliau – atauga.

„Jei vyras plinka 30-40 metų – tai normalu. Tačiau jei plaukai krenta kuokštais dvidešimtmečiui, tuomet reikia ieškoti patologinių priežasčių. Tai gali būti dėl sumažėjusios ar padidėjusios skydliaukės funkcijos sutrikimo, streso, grybelinių ligų. Plaukai atauga, jei jie nuslenka dėl patologinių priežasčių. Tačiau reikia gydytis”, – pasakojo docentas G. Kazanavičius.

Endokrinologijos klinikos vadovas pastebėjo, kad dažnai plinka vyrai, turintys antsvorį. Anot habilituoto mokslų daktaro, juo storesnis žmogus, juo labiau išsiderinę hormonai. Užteršta aplinka taip pat veikia plauko struktūrą. Plaukuose susikaupia cheminės medžiagos, metalai. Kaip teigia gydytojas, iš plaukų galima nustatyti net apsinuodijimus.

harvokse-plauku-augimui

Rinkinys nuo plaukų slinkimo.

O štai JAV mokslininkai leidiniui „Journal of Clinical Investigation“ tvirtina, kad su plikimu gali būti susiję kamieninės ląstelės. Atkuriant normalią šių ląstelių veiklą, galbūt įmanoma vyrų plikimą „išgydyti“, viliasi ekspertai. Jie puoselėja planus sukurti galvos odos kremą, kuris padėtų kamieninėms ląstelėms auginti normalius plaukus.

Bandymams naudodami plaukų persodinimui pasiryžusius vyrus, mokslininkų iš Pensilvanijos universiteto komanda palygino nuplikusiose ir plaukuotuose galvos vietose esančius folikulus. Nors nuplikusiuose plotuose buvo toks pats plaukus gaminančių kamieninių ląstelių skaičius, šiose srityse buvo aptikta mažiau subrendusių ląstelių, vadinamų pirmtakinėmis. Tai reiškia, kad plikose zonose plaukų folikulai ne pradingsta, o susitraukia, tad iš jų augantys plaukai, lyginant su normaliais, yra mikroskopiniai.

Plinka ne tik vyrai

Gydytojo iš Floridos prof. Alo Searso nuomone, moterys plinka gan dažnai ir tai dažniausiai susijęs su hormonų reguliacija.

Moterų plikimas – dažnas menopauzės palydovas (Asociatyvi nuotr.)

Moterų plikimas – dažnas menopauzės palydovas (Asociatyvi nuotr.)

„Moterų plikimas beveik visuomet susijęs su hormonų reguliacija. Todėl visuomet reikia patikrinti skydliaukės, progesterono ir dehidrotestosterono (DHT) hormonų lygį – tai trys pagrindiniai hormonai, kurie lemia plaukų netekimą. Kad būtų išsiaiškinta skydliaukės patologija, reikia patikrinti tireostimuliuojančio hormono (TSH), taip pat T-3 ir T-4 kiekį. Mažas vieno jų lygis gali sukelti plikimą. Jei vieno jų lygis mažas, tai galima koreguoti mitybos pokyčiais ir biologinių papildų vartojimu“, – sakė jis.

Tuo atveju, jei tireoidiniai hormonai nekalti, pagal plikimo pobūdį galima nuspėti, dėl kokio hormono plinkama. Jei vyras plinka „per vidurį“, o plaukų lieka iš šonų, gali būti, jog pažeista testosterono ir jo metabolito dehidrotestosterono apykaita. Jei taip plinka moterys, tai taip pat liudija apie testosterono ir dehidrotestosterono pažeidimus.

Moterims su testosterono pertekliumi neretai būna moteriško tipo nuplikimas. Finasterido veikimo principas remiasi testosterono virsmo DHT blokavimu. Nėščioms moterims šio preparato vartoti negalima. Vis dėlto dauguma moterų nuplikimo atvejų susiję su žemu hormono progesterono lygiu, susijusiu su tuo, kad progesteronas blokuoja DHT. Net jei moters DHT lygis normalus, esant progesterono trūkumui jo gali pasirodyti per daug, kadangi testosteronas nėra neutralizuojamas. Dėl progesterono neretai plaukai krenta nėštumo metu. Tokia priežastis sudaro 75 proc. moterų plikimo atvejų. Progesterono lygio mažėjimo priežastimi gali būti didžiulis estrogeninių medžiagų paplitimas. Kai į organizmą patenka per daug estrogenų, sumažėja progesterono lygis, dėl to plinkama. Taigi damos gali nesijaudinti ir kreiptis į gydytoją su reikalavimu grąžinti prarastas garbanas.

Moteriškas nuplikimo modelis (FPB) paprastai yra ženklas, kad jai prasidėjo menopauzės laikotarpis, kurio metu keičiasi estrogeno kiekis ir padidėja kitų hormonų, vadinamų androgenais.


Nelaukite stebuklų – išbandykite „Har Vokse“ priemonių rinkinį nuo plaukų slinkimo

Har Vokseharvokse-plauku-augimui naudojimo rezultatai – jau po kelių dienų. Stiprina plaukus ir apsaugo nuo slinkimo.

Su pinigų gražinimo garantija.


„Išgydyti“ plikimą

G. Kazakevičius pabrėžė, kad plaukas – gyvas organas. Plaukų slinkimą nulemia griežtos dietos, taip pat – vitaminų D, A, E trūkumas. Gydytojas neatmeta galimybės išbandyti natūralias plaukų stiprinimo priemones – ajerų nuovirą, žibalą, kiaušinių kaukes. Endokrinologas minėjo, kad jei žmogaus plaukai reti, jis nebūtinai nupliks. Dažniau nuplinka tamsiaplaukiai nei rudaplaukiai žmonės.

Iki šiol dar nėra išrasta absoliutaus vaisto genetiniam plikimui gydyti, jį galima tik pristabdyti. Be to, plikimas gali būti ne paveldėtas, o dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, įvairių galvos odos ligų. Pradedant gydytis ar stabdyti plikimą būtina išsiaiškinti plikimo priežastį, todėl reikalinga konsultuotis su patikimu dermatologu. Jis ne tik ištirs plikimo priežastį, bet ir patars, kokių priemonių imtis.

Taip atrodo pacientas po plaukų transplantacijos. (wikipedia.org nuotr.)

Taip atrodo pacientas po plaukų transplantacijos. (wikipedia.org nuotr.)

Tie, kurie dėl nuplikimo jaučiasi ypač nelaimingi, gali ryžtis pasidaryti plaukų persodinimo operaciją. Nė viena chirurginė procedūra nėra lengva, net jei ir naudojama vietinė nejautra. Vyrų plikimo greičio, kiekio ir formos pobūdis priklauso nuo genų, hormonų ir amžiaus. Būdingiausia nuplikimo forma – kai viršugalvis nuplinka, o plaukų dalis arklio pasagos formos lieka augti iki gyvenimo pabaigos. Šiuos plaukus galima transplantuoti į nuplikusią vietą, ir plikimas dėl ankstesnių priežasčių nepasikartos. (Tačiau vėl galima nuplikti, jei persodinti plaukai ilgai neprigyja ir miršta.) Naudodamasis naujausia technika, chirurgas gali persodinti plaukus, kurie atrodys natūraliai, augs, bus galima keisti šukuoseną, spalvą. Kad operacija pasisektų, ji turi būti atlikta ypač kruopščiai, o pats procesas užtrunka labai ilgai. Laikas, kiekis ir kaina priklauso nuo to, koks plotas persodinamas, kiek plaukų yra likę, kiek iš jų dar gali iškristi, kokio tankumo plaukų norima.

Galvos oda yra labai tampri. Paėmus plaukus oda sutraukiama ir susiuvama. Vienintelis operacijos įrodymas – plona linija, paslėpta po plaukais. Po operacijos galima nešioti peruką, tačiau tik griežtai laikantis tam tikrų higienos reikalavimų. Problema ta, kad tik labai nedaug chirurgų šį siaubingą darbą atlieka gerai. Net ir užsienyje yra daugybė godžių „šundaktarių“, kurie labiau rūpinasi kaina. Tvirtai apsisprendus daryti plaukų persodinimo operaciją, būtina gydytojo profesionalumu. Reikalaukite iš jo buvusių pacientų „prieš“ ir „po to“ ryškių, geros kokybės nuotraukų, kuriose galva būtų matyti iš visų pusių.

Kuria stebuklingą kremą?

Viršutinę žmogaus galvos dalį dengiančiame odos plote yra apie 100 tūkst. plauko folikulų, kiekvienas kurių augina po plauką. Šie folikulai susiformuoja dar embriono stadijoje. Iki šiol buvo manoma, kad prarastų folikulų sugrąžinti neįmanoma.

„Kam plikti?“ - klausia priemonių nuo plikimo parduotuvė JAV.

„Kam plikti?“ – klausia priemonių nuo plikimo parduotuvė JAV.

Tačiau Pensilvanijos universiteto mokslininkams pavyko nustatyti, jog genas, atsakingas už žaizdų gijimą, atlieka svarbų vaidmenį naujų plauko folikulų susidarymo procese.

Eksperimento metu mokslininkai pelėms tam tikrose odos plotuose pašalino nedaug viršutinio odos sluoksnio, vadinamo epidermiu. Eksperimento autoriai skelbia, kad pašalinimo vietose pastebimai pagyvėjo kamieninės ląstelės, o po to prasidėjo ir naujų plauko folikulų susidarymo procesai.

Mokslininkai mano, kad jei už žaizdų gijimą atsakingas genas yra blokuojamas, nauji plauko folikulai nesiformuoja. Bet jei šis genas sužadinamas, prasideda folikulų formavimasis.

Atradimo autoriai yra linkę manyti, kad jų pastebėtas procesas atveria naujų perspektyvų ne tik gydant nuo nuplikimo, bet ir žaizdų gijimo bei ląstelių regeneracijos procesuose.


Nelaukite stebuklų – išbandykite „Har Vokse“ priemonių rinkinį nuo plaukų slinkimo

Har Vokseharvokse-plauku-augimui naudojimo rezultatai – jau po kelių dienų. Stiprina plaukus ir apsaugo nuo slinkimo.

Su pinigų gražinimo garantija.

Skaitykite daugiau apie HarVokse čia

Palikite komentarą