Streikuoja britų gydytojai rezidentai

Antradienį Anglijoje gydytojai rezidentai rengia 24 valandų streiką, kuris prasidėjo 8 val. Dėl to, kaip skelbiama, teks atidėti maždaug 4000 operacijų ir kitokių medicininių procedūrų.  Manoma, kad protesto akcija, kurioje dalyvaus 38 000 Britanijos medicinos asociacijos narių, turės įtakos ir ambulatorinių ligonių priežiūrą. Teikiama bus tik būtinoji medicininė pagalba.

 

Pirmasis iš trijų planuojamų streikų

Gydytojai rezidentai protestuoja nesutardami su valdžia dėl darbo užmokesčio ir darbo valandų. Pagal valdžios norima įvesti tvarką, kuria esą siekiama spręsti gydytojų trūkumo klausimą, nauja rezidentų darbo sutartis garantuos, kad gydytojai per savaitę dirbs vidutiniškai 48 valandas. Maksimalus darbo valandų skaičius per savaitę bus sumažintas nuo 91 iki 72. Be to, keičiamas apibrėžimas darbo valandų, už kurias mokama daugiau.

Šiuo metu rezidentams daugiau mokama už darbą nuo 19 iki 7 val., o taip pat už visą darbo dieną sekmadienį ir šeštadienį.

Pagal naują tvarką, papildomai būtų mokama tik už darbą darbo dienomis vakare nuo 22 val., šeštadienio vakarus nuo 19 val. ir darbą visą sekmadienį. Rezidentai sako, kad dėl to jų atlyginimai sumažės 30 proc.

Tai yra pirmasis iš trijų planuojamų streikų. Rezidentai taip pat ketina 48 valandas streikuoti nuo 8 val. sausio 26 d., kuomet bus teikiama tik būtinoji pagalba. O vasario 10 d. nuo 8 iki 17 val. įvyktų streikas, kurio metu rezidentai neteiktų visai jokios pagalbos. Tai būtų pirmoji istorijoje tokia protesto akcija.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą