Sveikas protas: britai žada uždrausti homeopatiją

Didžiosios Britanijos valdžia svarsto, ar nevertėtų homeopatinio gydymo įtraukti į juodąjį sąrašą ir uždrausti bendrosios praktikos gydytojams pacientams skirti homeopatinių vaistų, sužinojo BBC.

 

Siūlo cukraus tabletes

Prieštaringai vertinamas gydymas remiasi principu „panašus gydo panašų“. Tačiau homeopatijos kritikai sako, kad pacientams duodamos bevertės cukraus tabletės. Skelbiama, kad ateinančiais metais Anglijoje ketiname surengti konsultacijas šiuo klausimu.

Homeopatija remiasi principu, kad praskiesta ligą sukelianti medžiaga tampa vaistu nuo tos ligos. Ta medžiaga sumaišoma su 99-iomis dalimis vandens arba alkoholio ir taip daroma dar šešis kartus pagal formulę 6c arba 30 kartų pagal formulę 30c. Gautas rezultatas sumaišomas su laktoze (cukrumi) ir suformuojama tabletė.

Homeopatai sako, kad kuo labiau praskiesta medžiaga, tuo ji efektyvesnė. Tačiau kritikai sako, kad pacientai gauna tiesiog cukraus tabletę.

„Nėra jokių geros kokybės įrodymų, kad homeopatija yra efektyvumas gydymo būdas“, – sako NHS atstovai.

Šiuo metu Britanijoje bendrosios praktikos gydytojai kasmet skiria homeopatinių vaistų, kurių vertė maždaug £4 milijonai svarų (5,7 milijonų eurų).

 

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą