Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena: ar Lietuvos vaikai gauna tai, kas geriausia?

Pasitikdami Tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną vasario 15-ąją, Lietuvos vaikų onkohematologai teigia, kad jų siekis ir pastangos vis labiau įsitraukti į tarptautinę vaikų onkohematologų veiklą duoda apčiuopiamų rezultatų. Vaikų, sergančių onkohematologinėmis ligomis, išgyvenamumo rodikliai gerėja, o galimybės gauti patį naujausią ir pažangiausią gydymą auga.

 

Didėjantis vaikų išgyvenamumo procentas

Pasak Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovės dr. Jelenos Rascon, „Vaikų onkohematologai ypač aktyvūs dalyvaudami tarptautiniuose gydymo protokoluose ir biomedicininiuose tyrimuose, į kuriuos įtraukiami mūsų ligoniai įgyja galimybę gauti brangius ir inovatyvius medikamentus. Dalyvaudami diskusijose, disputuose, konsultacijose, moksliniuose tyrimuose kartu su užsienio kolegomis, lietuviai gydytojai tampa lygiaverčiai onkohematologinių ligų gydymo protokolų kūrimo ir tobulinimo partneriai“.

Nors pagal tarptautinius protokolus pacientai gydomi jau seniai, bet rezultatai ryškiai pagerėjo tik įsitraukus į mokslinius tyrimus ir nuolatinį dalyvavimą tarptautinėje vaikų onkohematologų veikloje.

Tą patvirtino ir vaikų onkohematologas prof. Rolfas Mertensas iš Acheno (Vokietija), jau du kartus lankęsis Vilniuje, Vaikų ligoninėje. „Jau vien tai, kad žinome, jog kažkada vaikų, sergančių onkohematologinėmis ligomis išgyvenamumas tesiekė 20 proc., o dabar šis procentas – jau 80, rodo, kaip svarbu dalintis gerąja patirtimi su kolegomis, peržengiant savo šalies sienas,“ – sakė jis.

 

Visaverčių visuomenės narių kaina

Pasak Vaikų onkohematologijos centro vyresniosios gydytojos onkohematologės Godos Vaitkevičienės, gydytojai siekia, kad Lietuvos vaikai gautų tą patį gydymą, kaip ir gyvenantys išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Ir nors onkohematologinių ligų diagnostika ir gydymas yra labai brangūs, valstybei ši investicija labai reikalinga. Išgiję vaikai auga visaverčiais visuomenės nariais ir su kaupu grąžina tą kainą, kurią valstybė už juos sumoka. „Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 1000 jaunų, sirgusių šia piktybine liga žmonių, kurie, baigę aukštąsias mokyklas, sėkmingai dirba, gyvena, kuria šeimas“ , – sako gydytoja onkohematologė G. Vaitkevičienė.

Tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną, minimą Lietuvoje jau trečius metus iš eilės, tėvų organizacijos kartu su medikais sieks atkreipti valdžios institucijų ir visuomenės dėmesį į vaikų gydymo ir darbo su šiais vaikais problemas. Gydymas yra sunkus, intensyvus, tuo laikotarpiu šeimoms kyla daug finansinių sunkumų, socialinių problemų, tačiau valstybė, medikai, visuomeninės organizacijos, labdaros ir paramos fondai, kartu veikdami, gali neabejotinai pagerinti sergančių vaikų gyvenimo kokybę ir išspręsti nemažą dalį šioms šeimoms kilusių rūpesčių.

Onkologinėmis ligomis Lietuvoje per metus susega 80-100 vaikų.  Šiandien Vaikų ligoninės onkohematologai jau yra yra atlikę 157 kaulų čiulpų transplantacijas. Į sostinę gydytis atvyksta ligonių ir iš kaimyninės Latvijos. Praėjusiais metais Vaikų ligoninėje pirmą kartą Lietuvoje buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija panaudojant virkštelės kraują.

 

 

Šaltinis: santa.lt

Palikite komentarą