Technologijų proveržis Kauno miesto poliklinikose

Vis labiau pasaulį užkariaujančios skaitmeninės technologijos neaplenkia ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių institucijų. Mūsų nebestebina kompiuterizuota gydytojo darbo vieta, gydytojas, maigantis kompiuterio klaviatūrą ir rašantis pastebėjimus apie ligonio nusiskundimus kompiuteryje. Tai beveik jau tapo įprasta. Dauguma pacientų džiaugiasi galėdami registruotis pas gydytoją internetu. Tokia paslauga ženkliai sumažino eiles prie registratūros tuo palengvindama darbuotojų darbą ir sutaupydama pacientų laiką. O kur dar laboratorinių tyrimų atsakymai, pasiekiantys gydytoją jo kompiuteryje. Tai vis išmanosios kompiuterinės technologijos besiskverbiančios į mūsų visų gyvenimus vis labiau ir labiau.

Asociatyvi nuotr.

Asociatyvi nuotr.

Neabejingos naujų technologijų proveržiui yra ir Kauno Šilainių ir Kalniečių  poliklinikos. Kauno Šilainių poliklinika savo veikloje įdiegusi modernią POLIS  informacinę sistemą, pastebėjo, kad sistema turi galimybes plėstis, ir nusprendė  imtis iniciatyvos ir papildyti esamą sistemą naujomis funkcijomis. Tam tikslui VšĮ  Kauno Šilainių poliklinika su partneriu VšĮ Kauno Kalniečių poliklinika iniciavo  projektą “E. sveikatos paslaugų plėtra Kauno miesto poliklinikose“, kuriuo yra  sprendžiama egzistavusi esminė problema informacijos prieinamumo,  vientisumo, savalaikiškumo, saugumo sveikatos sektoriuje stoka bei SPĮ,  įdiegusių vidines informacines sistemas, susijungimo į bendrą šalies eSPBĮ  trūkumas. Projekto tikslas – modernizavus Kauno Šilainių poliklinikoje veikiančią  IS POLIS ir ją įdiegus Kauno Kalniečių poliklinikoje, sudaryti sąlygas Kauno gyventojams IT priemonėmis gauti geresnės kokybės sveikatos paslaugas.

Įgyvendinus projektą nauda bus suteikta ne tik poliklinikoms, e.sveikatos sistemos naudotojams, bet ir pacientams: prieiga prie asmeninės medicininės istorijos; sutaupytas paciento ir gydytojo darbo laikas; sutaupyti finansiniai ištekliai; vieninga ir patogi prieiga prie sveikatos priežiūros ir e.sveikatos paslaugų; sveikatinimo paslaugų tęstinumas; patogesnis naudojimasis duomenimis; bendradarbiavimas su kitomis SPĮ; esamos informacijos apie pacientą gavimas laiku ir vietoje; eSPBĮ IS teikiamų fukcionalumų išnaudojimas; automatizuotos valdymo, statistikos ir atsiskaitymo ataskaitų, analizės priemonės; galimybė keistis asmens sveikatos istorijomis, kitais duomenimis tarp sveikatinimo veiklą vykdančių įstaigų, jų darbuotojų, bei kitų eSPBĮ IS narių.

Šio projekto metu įgyvendinti rezultatai užtikrins dar kokybiškesnį, modernesnį bei patogesnį poliklinikų darbą.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis.

 

Šaltinis: www.ktc.lt

Komentarų nėra