Tik kas dešimtas moksleivis yra visiškai sveikas – kuo gali padėti plaukimas?

Visuomenės sveikatos biuro duomenimis, tik kas dešimtas moksleivis yra visiškai sveikas, o didžioji dalis skundžiasi netgi tokiomis „suaugusiųjų“ problemoms kaip kraujotakos sutrikimai ar prastas regėjimas. Nors baseinas nėra vaistas nuo visų ligų, tačiau gali padėti vaikams išvengti mokyklos suole gresiančių sveikatos problemų.

Plaukimas – vienas geriausių būdų stiprinti sveikatą

Kai kuriose šalyse plaukimo pamokos moksleiviams yra privalomos dėl sveikatos ir saugaus elgesio vandenyje. Apie tai buvo galvojama ir Lietuvoje. Specialistai pripažįsta, kad plaukimas – vienas geriausių būdų stiprinti sveikatą.

„Plaukimas stiprina fizines vaikų savybes. Tokio tipo treniruotės padeda tolygiai vystytis ir tvirtėti raumenims. Teisingas plaukimas padeda širdžiai, dėl vandens savybių suaktyvėja kraujo apytaka, gerinama koordinacija ir ištvermė, didinamas plaučių tūris. Beveik nėra traumų tikimybės“, – teigė plaukimo treneris Kęstutis Steponavičius.

Šeimos gydytoja Dovilė Nakvosienė pritarė, kad plaukimo metu sumažėja krūvis stuburui. Jis atpalaiduojamas tarsi nesvarumo būsenoje.

„Atliekant judesius raumenys dirba, tačiau slanksteliai negniuždomi, nes plaukiant neįmanoma sukurti didelio krūvio stuburui ir, juo labiau, netaisyklingos laikysenos, sukeliančios nugaros skausmus“, – teigė gydytoja D. Nakvosienės.

Kai raumenys sutvirtėja, jie gali apsaugoti stuburą, nes kūno svoris pasiskirsto ne tik ant kaulinio skeleto, bet jį palaiko taip pat raumenynas. Dėl to vėliau aktyviai judant yra mažiau traumuojami stuburo slanksteliai.

Prevencijos priemonė

Remiantis statistikos duomenimis, viena pagrindinių vaikų traumų ir mirčių priežasčių – nelaimės vandenyje. Tačiau mokytis plaukti vaikai turėtų baseine, o ne ežere ar jūroje , juk atviras vandens telkinys gali juos išgąsdinti. Nors tėvai taip pat gali išmokyti savo atžalas plaukimo pradmenų, tačiau pamokos baseine ugdo vaikų pasitikėjimą savimi.

„ Tik plaukimo pamokos baseine išmoko įveikti vandens baimę, o pagrindiniai plaukimo stiliai padeda lavinti visas raumenų grupes.

Plaukimas – tai unikali veikla tiek suaugusiems, tiek vaikams, suderinanti pramogą, sveikatą ir sportą. Būtent vaikams, tai yra puikus būdas išlieti per kraštus trykštančią energiją jiems saugioje aplinkoje – baseine, prižiūrimiems trenerių. Dar vaikystėje pradėti pratinti prie sveikos gyvensenos, vaikai bus dėkingi savo tėvams visą gyvenimą“, – sakė treneris K. Steponavičius.

Plaukimo treniruotes vaikams reikėtų parinkti pagal jų sugebėjimus. Jei vaikas tik mokosi plaukti, jam būtų naudinga bent mėnesį ar kelis lankyti individualias treniruotes. Tokiu būdu jis greičiau išmoksta taisyklingų plaukimo judesių. Vyresnio amžiaus vaikaims, taip pat išmokusiems taisyklingai plaukti nepilnamečiams yra siūloma jungtis į plaukimo grupes – būryje treniruotis visada smagiau, nes galima mokytis vieniems iš kitų bei susirasti tikrų draugų.

Šaltinis: vilniausvsc.sam.lt

Palikite komentarą