Tikrins, ar tinkamai nurodytos kainos eurais maitinimo įmonėse

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ministrų tarybai patvirtinus, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuva tampa devynioliktąja visaverte euro zonos nare, nuo šių metų rugpjūčio 23 d. visų prekių bei teikiamų paslaugų kainos turės būti pradėtos nurodyti litais ir eurais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrins kaip mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo įmonės įgyvendina šį reikalavimą, ar laikosi įstatymuose nustatytų nurodymų.

Nuo rugpjūčio 23 d. VMVT inspektoriai visoje Lietuvoje tikrins, ar kainos nurodytos dviem skirtingom valiutom (litais ir eurais), ar perskaičiuojant kainas, pritaikytas Europos Sąjungos Tarybos  nustatytas perskaičiavimo kursas (3,45280 lito už 1 eurą), o kainos apvalinamos pagal įstatyme nustatytas taisykles. Be to, kainos turi būti gerai matomos, lengvai įskaitomos, suprantamos, nurodytos taip, kad neklaidintų vartotojų ir galima būtų suprasti, kuriai tiksliai prekei kaina taikoma.

Inspektoriai pirmą kartą nustatę, kad prekių ar paslaugų kainos nurodomos, perskaičiuojamos, apvalinamos nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, piniginės baudos neskirs, o tik įspės ir patars kaip ištaisyti klaidas. Už pakartotinius pažeidimus fiziniams asmenims gali būti skiriama bauda iki penkių tūkstančių litų, juridinių asmenų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims – nuo vieno tūkstančio iki dešimties tūkstančių litų.

 

Šaltinis: www.vmvt.lt

Palikite komentarą