Trišalis forumas: kaip Pietų Korėjos farmacijos pramonę atvesti į Lietuvos rinką

2014 m. birželio 30 d. Varšuvoje vyko trišalis Lenkijos, Lietuvos ir Pietų Korėjos forumas „Polish–Lithuanian–Korean Regulators Forum“, kurį drauge su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba organizavo Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidų agentūra.

Pagrindinis forumo tikslas – paskatinti forume dalyvavusių šalių vaistų agentūrų bendradarbiavimą, pasidalinti patirtimi, sudaryti galimybes farmacijos sektoriaus kompanijoms kurti ir plėtoti ryšius įvairiose šalyse. Forume dalyvavo Lenkijos  vicepremjeras ir ekonomikos ministras ir Janusz Piechociński, Pietų Korėjos maisto ir vaistų saugumo ministras Chung Seung, Pietų Korėjos ambasadorius Ji-in Hong ir kiti  minėtų šalių institucijų ir organizacijų atstovai.

Asociatyvi nuotr.

Asociatyvi nuotr.

 Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą prie Lietuvos Respublikos sveikatos  apsaugos ministerijos atstovavo viršininkas Gintautas Barcys bei  Bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus  vedėja Jolanta Gulbinovič.

 Gintautas Barcys pasidžiaugė, kad 2012 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis  tarp Lietuvos ir Lenkijos vaistų agentūrų įgyvendinama sėkmingai,  bendradarbiavimas tarp agentūrų vaistų registracijos, farmakologinio budrumo ir  kitose srityse nuolat auga, ieškoma vis naujų bendradarbiavimo partnerių. Pietų  Korėjos farmacijos pramonės, kuri yra viena greičiausiai augančių pasaulyje,  atėjimas į Lietuvos rinką būtų  labai naudingas, kadangi didėtų konkurencija, augtų vaistų pasiūla vartotojams, atsirastų galimybės vaistų kainoms mažėti.

Forume dalyvavusi Bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič forumo dalyviams pristatė Europos Sąjungos farmakologinio budrumo sistemą, teisinį reglamentavimą bei numatomus pasikeitimus šioje srityje.

Forume taip pat dalyvavo nemažas skaičius farmacijos sektoriaus atstovų iš visų trijų šalių. Jiems ne tik pristatytos Europos Sąjungoje galiojančios vaistų registracijos procedūros, bet taip pat ir galimybės investuoti visose trijose šalyse. Džiugu, kad VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovo Bernardo Velikonio pristatymas susilaukė ypač didelio susidomėjimo.

Šaltinis: www.vvkt.lt

Komentarų nėra