Trumpai: gripas nusinešė dar vieną gyvybę

Panevėžio Respublikinės ligoninės Intensyviosios terapijos skyriuje vasario 10 dieną nuo gripo mirė 68 metų moteris. Apie tai buvo informuotas Panevėžio visuomenės sveikatos centras.

Moteris į ligoninę paguldyta sausio 28 dieną. Mirties diagnozė – abipusė pneumonija, gripas A. Pastaraisiais metais Panevėžio mieste mirties nuo gripo atvejai buvo registruoti 2013 metais (3 atvejai). Šiais metais tai jau trečias laboratoriškai patvirtintas mirties nuo gripo atvejis Lietuvoje.

 

Epidemiją paskelbė 22 savivaldybės

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, gripo epidemija šiandien paskelbta  Jonavos ir Akmenės rajonuose. Vakar epidemija buvo paskelbta Marijampolėje, Prienų, Šakių ir Mažeikių rajonuose. Iš viso gripo epidemiją paskelbė dvidešimt dvi šalies savivaldybės.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad skirtingai nuo peršalimo, gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra, raumenų skausmai.

Kitaip nei peršalimo virusai, gripas gali sukelti komplikacijų, pavojingų gyvybei. Komplikacijos dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis.

Pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo komplikacijų yra skiepai. Taip pat patariama vengti masinio susibūrimo vietų ir sąlyčio su sergančiais asmenimis, jei įmanoma, atidėti renginius, taip pat dažnai plauti rankas, o susirgus gydytis namuose ir neiti į mokyklą ar darbą.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą