Trumpai: rūkymas mažina protinius gebėjimus

Naujausi mokslo tyrimai parodė – rūkantys žmonės turėtų gerokai sunerimti dėl savo protinių gebėjimų.  Prisidegti cigaretę nevengiančių žmonių smegenų dalis, kuri atsakinga už mąstymo įgūdžius yra mažesnė, o funkcionalumas lėtesnis.

Metus rūkyti smegenų žievės storis dažnu atveju sugrįžta, tačiau nedažnas rūkalius tuo rūpinasi. (Asociatyvi nuotr.)

Metus rūkyti smegenų žievės storis dažnu atveju sugrįžta, tačiau nedažnas rūkalius tuo rūpinasi. (Asociatyvi nuotr.)

 

Taip pat mokslininkai dar kartą patvirtino, kad rūkaliai net kelis kartus dažniau skundžiasi plaučių problemomis bei širdies ligomis. Tyrimą atlikusių medikų tvirtinimu, žmonės, kurie itin dažnai piktnaudžiauja tabako dūmais turi gerokai plonesnį išorinį smegenų sluoksnį, o smegenų žievėje taip pat rasta pakitimų.

Edinburgo universiteto mokslininkai dabar neabejotinai sako, rūkymas kenkia ne tik jūsų plaučiams, kraujagyslėms, tačiau keičiasi ir smegenų funkcionalumas. Tyrime dalyvavo jau 70 metų amžiaus peržengę nerūkantys, rūkantys mažai ir itin užkietėję rūkaliai.

Tiesa, mokslininkų teigimu, metus rūkyti smegenų žievės storis dažnu atveju sugrįžta, tačiau nedažnas rūkalius tuo rūpinasi, o tyrimas atskleidė, kad mesti rūkyti ilgą šio blogo įpročio stažą turintys asmenys ketina nedažnu atveju.

Daugiau apie tyrimą galite paskaityti žurnale „Molecular Psychiatry”.

 

 

 

Šaltinis: technologijos.lt

Komentarų nėra