Tyrimas: net penktadalis moterų kasdien vartoja maisto papildus

Piracetol 300x250

Tik mažiau nei penktadalis, arba 18 proc. Lietuvos gyventojų, teigia, kad nuolat vartoja maisto papildus mitybai papildyti. Tuo tarpu net 82 proc. gyventojų pripažįsta neskiriantys pakankamai dėmesio maisto balansavimui ir maisto papildų nevartoja, rodo rinkos tyrimų bendrovės „Prime Consulting“ atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.

 

Papildus dažniau vartoja moterys

Lietuvos sporto universiteto (LSU) docentas Ramutis Kairaitis mano, kad lietuvių mitybos racionas labai dažnai stokoja įvairesnių maisto produktų, o subalansuoti mitybą galėtų padėti maisto papildai.

Ramutis Kairaitis (BNS nuotr.)

Ramutis Kairaitis (BNS nuotr.)

„Lietuviai per daug valgo greitai įsisavinamų, daug krakmolo turinčių,  maisto produktų, tarkime, baltų miltų ar bulvių, per daug valgoma ir  riebios mėsos, o daržovių ir vaisių racione mažai. Didelis riebalų kiekis  yra tiesus kelias širdies ir kraujagyslių sistemos susirgimų link. Visame  pasaulyje žinoma, kad riebalinių rūgščių, tokių kaip omega-6 ar omega- 3 santykis organizme turi būti vienas prie vieno, tačiau valgant riebiai,  minėtas santykis smarkiai pažeidžiamas, todėl vartoti žuvies produktus  ar papildus su mano minėtomis rūgštimis yra itin aktualu. Galima  pabrėžti ir tai, kad žuvies riebalai mažina riziką susirgti diabetu ir net  kai kurių rūšių vėžiu“, – teigė R.Kairaitis.

Tyrimas atskleidė, kad maisto papildus kaip priemonę maisto racionui  papildyti dažniau vartoja moterys, taip atsakiusių respondenčių buvo  daugiau nei penktadalis arba 21 proc. Vyrai šiuo klausimu buvo  pasyvesni – tik apie 15 proc. apklausos dalyvių nurodė papildantys savo  kasdieninį maistą vitaminų ar mineralinių medžiagų papildais.

 

Nepilnavertei mitybai

Anot R.Kairaičio, subalansuotas maisto papildų vartojimas gali padėti įveikti stresą, bet ir sumažinti nepilnavertės mitybos ar nežymių chroniškų negalavimų sukeltą blogą savijautą.

Maisto papildai, R.Kairaičio teigimu, dažniausiai vartotini nepilnavertei mitybai papildyti, neturint laiko ar galimybių normaliai maitintis, esant dideliems fiziniams krūviams, papildus svarbu vartoti ir asmenims, turintiems nežymius nukrypimus nuo sveikatos normų.

Anot docento, skatinant pilnavertės mitybos svarbos sveikatai supratimą, itin svarbu ir vieši edukaciniai projektai, todėl spalio-lapkričio mėnesiais septyniuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyks renginių ciklas „Ilgaamžiškumo paslaptis“, kuriame krepšinio legendos Vladas Garastas, Modestas Paulauskas ir Angelė Rupšienė kartu su Lietuvos sporto universiteto specialistais pasakos apie sveiką gyvenimo būdą ir dalysis praktiniais patarimais, kaip išlikti energingam visą gyvenimą.

 

Šaltinis: BNS

Palikite komentarą