Už greitąją medicinos pagalbą mokės ir virš 100 litų

Nuo naujųjų metų ligoniai, kuriuos reikia vežti greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobiliu iš gydymo įstaigos į namus, iš vienos ligoninės į kitą, į sanatoriją ar iš jos, turės labiau papurtyti piniginę, jeigu neturės gydytojo siuntimo. Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis miesto Savivaldybės tarybos prašo nuo kitų metų sausio ne tik perskaičiuoti komercinių vežimų ir budėjimų komerciniuose renginiuose kainas į eurus, bet ir jas padidinti.

Šiais metais įstaigos sąskaitoje – 380 mokamų pervežimų ir budėjimų. Iš komercinių pervežimų ir budėjimo gauta 32 tūkst. litų. (ELTA nuotr.)

Šiais metais įstaigos sąskaitoje – 380 mokamų pervežimų ir budėjimų. Iš komercinių pervežimų ir budėjimo gauta 32 tūkst. litų. (ELTA nuotr.)

Dabar 1 valanda GMP brigados budėjimo ar pervežimo kainuoja 62,90 Lt, nepriklausomai nuo to, ar brigadoje yra gydytojas. Nuo kitų metų sausio prašoma šią paslaugą diferencijuoti. Brigados, susidedančios iš slaugytojo ir vairuotojo, valandos įkainį siūloma pakelti iki 75,83 Lt (21,96 Eur), jei brigada susideda iš vairuotojo ir gydytojo – iki 82,88 Lt (24 Eur), jei brigadoje yra gydytojas, slaugytojas ir vairuotojas – iki 120,86 Lt (35 Eur).

Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Vilius Mitka sako, kad komercinių pervežimų ir budėjimų kainos nekeltos jau kelerius metus. Per tą laiką išaugo paslaugos savikaina, nes brango degalai, remonto paslaugos ir kt.

„Dabartiniai mūsų mokamų paslaugų įkainiai, palyginti su kitų didžiųjų miestų įkainiais, yra labai maži“, – teigė direktorius.

Pavyzdžiui, Šiaulių GMP stotis 1 valandą pervežimo yra įkainojusi 77 litais, jei ligonį reikia gabenti už miesto, papildomai ima 1,86 Lt. Kaune 1 valanda kainuoja 82 litus, 1 km – 2,18 Lt. Sostinėje ligoniai už vežimą greitosios medikams moka 250 litų už valandą, gabenimo reanimobiliu valanda kainuoja 400 litų.

Pasak V. Mitkos, už vežimą mieste gyventojams mokestis būtų skaičiuojamas pusės valandos tarifu. Kadangi miestas yra kompaktiškas, paprastai pervežti ligonius netrunka ilgiau kaip 30 minučių. Ankstesniais metais Panevėžio greitosios medikams neretai tekdavo vykdyti ir tarptautinius pervežimus, dabar jų paslaugų gyventojai dažniausiai prašo šalies ribose, o daugiausia – Panevėžio mieste ir rajone.

Šiais metais įstaigos sąskaitoje – 380 mokamų pervežimų ir budėjimų. Praėjusiais metais – 297. Šiais metais iš komercinių pervežimų ir budėjimo gauta 32 tūkst. litų.

 

 

Šaltinis: dienraštis „Sekundė“

Palikite komentarą