Užsienio ekspertų dėmesys – endoskopinės kaukolės pamato chirurgijai

Šiomis dienomis į Kauno klinikas susirinko tarptautinė endoskopinės kaukolės pamato chirurgijos ekspertų komanda, kuri kartu su Kauno specialistais tobulino naujausią šios chirurgijos specifiką.

 

Pasiekė moderniausią lygį

Į Kauno klinikas sugūžėjo ne tik Lietuvos otorinolaringologai, neurochirurgai ir kitų sričių gydytojai, bet ir svečiai iš Italijos, Rusijos ir Latvijos. Otorinolaringologas dr. Ernesto Pasquini ir neurochirurgas dr. Diego Mazzatenta iš Bolonijos (Italija) – endoskopinės chirurgijos lyderiai Europoje.

K. Šimatonio nuotr.

K. Šimatonio nuotr.

„Tai, kad tokio lygio profesionalai atvyksta dirbti su mūsų specialistais – įrodymas, kad endoskopinė kaukolės pamato chirurgija Kauno klinikose pasiekusi moderniausią lygį“, – teigia Kauno klinikų otorinolaringologijos prof. Saulius Vaitkus. Per metus Kauno klinikose atliekama daugiau nei 50 tokių operacijų.

„Džiugu, kad lyderiaujantys Europos endoskopinės chirurgijos profesionalai bendradarbiauja su mūsų specialistais,“ – kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

 

Atvyksta mokytis iš lietuvių gydytojų

Dvi dienas daugiadalykės lietuvių ir užsienio chirurgų komandos dirba pirmojoje Baltijos šalyse integruotoje operacinėje, dalijasi gerąja sudėtingiausių kaukolės pamato operacijų per nosį patirtimi ir tobulina įgūdžius. Iš operacinės vaizdai tiesiogiai transliuojami į auditoriją mokymų dalyviams.

K. Šimatonio nuotr.

K. Šimatonio nuotr.

Prieš daugiau nei 10 metų Kauno klinikose pradėta plėtoti sudėtinga endoskopinė kaukolės pamato chirurgija. „Kauno klinikose naudojamos moderniausios endoskopinės chirurgijos technikos, – neabejoja Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos vadovas prof. Arimantas Tamašauskas. – O skirtingų sričių medikų bendradarbiavimas leido pasiekti geriausių pasaulyje neurochirurgijos centrų lygį“.

Į Kauno klinikas kaukolės pamato chirurgijos subtilybių jau ne vienerius metus mokytis atvyksta specialistai iš kitų pasaulio valstybių. „Sulaukiame svečių iš Graikijos, Turkijos, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano ir kitų šalių, kurie mokosi iš mūsų specialistų, o mes – iš jų,“ – tarptautinio bendradarbiavimo rezultatais džiaugiasi prof. A. Tamašauskas.

 

 

Šaltinis: Kauno klinikų informacija

 

Palikite komentarą