V. P. Andriukaitis apie medikų darbo užmokestį: „Atkreipkime dėmesį į slaugytojus“

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į šalies gydymo įstaigų vadovus, ragindamas parengti darbo apmokėjimo tvarkos savo įstaigose projektus ir iki šių metų rugsėjo 1 d. pateikti juos tvirtinti ministerijai. Pasak ministro, būtina bendra sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio politika, kad darbuotojų atlyginimai nepriklausytų vien tik nuo vadovų valios, o būtų skaičiuojami pagal tam tikrus  kriterijus.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis (wikimedia.org nuotr.)

„Įstaigų vadovai turi suvokti, kad jie vieni nieko nenuveiks, gerus veiklos rezultatus lemia  specialistų gebėjimai.  Todėl būtina skatinti jų norą gerai dirbti ir užsidirbti“, – sako sveikatos  apsaugos ministras. V. P. Andriukaitis  taip pat atkreipia dėmesį į sunkią slaugytojų – medicinos  seselių, kurių atlyginimai skaičiuojami pagal etatus, o  neatliekamų manipuliacijų ar procedūrų  skaičių, padėtį. Pasak ministro, jos, skirtingai nuo gydytojų,  negali suspėti dirbdamos per kelias  darbovietes, turėti jose po 0,1 ar 0,5 etato.

  Sveikatos apsaugos ministras primena, kad esant reikalui, įstaigų vadovai gali kreiptis į  Valstybinę ligonių kasą ir  gauti reikiamą informaciją apie atskirus specialistus, dirbančius  keliose  įstaigose. Tokie duomenys gali būti  svarbūs, sprendžiant darbo laiko apskaitos dalykus.

 „Įstaigos vadovai yra atsakingi už darbuotojų dienos ir savaitės darbo trukmę, darbo ir poilsio  režimą. Tuo tarpu keliose įstaigų dirbantys specialistai dažnai nepaiso darbo ir poilsio režimo,  darbo trukmės, turi sveikatos problemų, o tai kelia pavojų pacientų saugai“, – pabrėžia V. P.  Andriukaitis.

 Valstybinės ligonių kasos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį vidutinis mėnesinis darbo užmokesčio fondas išaugo  iki 150 mln. litų, tai keliais milijonais daugiau negu buvo 2008 m., prieš prasidedant krizei, tačiau vidutinis darbo užmokestis nepakito.  Todėl, pasak ministro, V. P. Andriukaičio būtina bendra sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio politika, kad atlyginimai būtų nustatomi ne vadovo nuožiūra, o remiantis tam tikrais kriterijais, įvertinus atliekamo darbo sudėtingumą, stažą, darbuotojo kvalifikaciją, kenksmingas sąlygas ir pan.

Šaltinis: www.sam.lt

Komentarų nėra