V. P. Andriukaitis nebebus sveikatos apsaugos ministras

Šiandien Seimas patvirtino sveikatos apsaugos ministrą, socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį Lietuvos kandidatu į Europos Komisijos (EK) narius. Dėl jo tapimo EK nariu vasarą dar turėtų balsuoti Europos Parlamentas. Naujas pareigas Lietuvos politikas turėtų pradėti eiti šį rudenį. Šiai kandidatūrai yra pritarusi ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Už Seimo protokolinį nutarimą „Dėl pritarimo Vytenio Povilo Andriukaičio kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius“ (projektas Nr. XIIP-1968) balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 10, susilaikė 16 parlamentarų.

V. P. Andriukaitis, pasisakydamas plenariniame posėdyje, akcentavo, kad dirbti su naujos sudėties Europos Parlamentu, naujos sudėties Europos Komisijoje siekiant efektyvesnės Europos Sąjungos bus iš tiesų nemenkas iššūkis. Tarp svarbiausių darbų, kandidatas į Europos Komisijos narius išskyrė darbo vietų didinimą, ekonomikos augimą ir konkurencingumą, svarbius sprendimus energetikos politikoje, piliečių teisių ir laisvių apsaugą ir kt.

Jei Europos Komisijos sudėtį patvirtins Europos Parlamentas, V. P.  Andriukaitis naujas pareigas pradėtų eiti nuo šių metų rudens. Šiuo metu sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis V. P. Andriukaitis pakeistų nuo 2009-ųjų Lietuvai Europos Komisijoje atstovaujantį Algirdą Šemetą, atsakingą už mokesčius, muitų politiką, auditą bei kovą su sukčiavimu.

Komentarų nėra