V. Ulozui paskirta garbinga Lietuvos mokslo premija

Vasario mėnesį Lietuvoje paskirstytos 2015-ųjų metų mokslo premijos. Viena jų paskirta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovui profesoriui, habil. dr. Virgilijui Ulozui. Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje už darbų ciklą „Organinės gerklų ligos: biologinių žymenų paieška, inovatyvūs diagnostikos ir gydymo metodai (2000–2014)“ mokslo premija įvertintas profesorius yra pripažintas ir savarankiškas medicinos krypties mokslininkas, savo darbais ir laimėjimais nusipelnęs šio svarbaus įvertinimo.

Prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas.

Prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas.

Profesionalus ir kompetentingas medicinos srities talentas atsiskleidė otorinolaringologijos srityje, kartu lydimas mokslininko tiriamųjų darbų bei mokslo publikacijų. Per pastaruosius penkiolika metų profesorius paskelbė daugiau nei 30 reikšmingų tarptautinių mokslo straipsnių. Mokslinę kompetenciją, inovatyvumą ir mokslinių tyrimų rezultatų pritaikomumą praktikoje rodo JAV patento „Vocal source extraction by maximum phase detection“, registruoto 2013 m., bendraautorystė.

Prof. V. Ulozas skaitė pranešimus pripažintose tarptautinėse konferencijose, Lietuvoje organizavo keturis tarptautinius mokslinius seminarus. Autoriaus narystė profesinių mokslo organizacijų valdybose liudija tarptautinį mokslinės ir profesinės kompetencijos pripažinimą.

Reikšmingas prof. V. Ulozo indėlis yra ir formuojant mokslo lyderių karjeras: profesoriui vadovaujant, 7 jaunieji mokslininkai apgynė daktaro disertacijas, dar vienas doktorantas disertaciją parengė gynimui. Susiformavo stipri ir pripažinta mokinių – jaunųjų mokslininkų – karta, plėtojanti gerklų, ryklės ligų fundamentaliuosius ir klinikinius tyrimus.

 

 

Šaltinis: LSMU inf.

Palikite komentarą