Vaikų akis gydys kompiuteriniu žaidimu (video)

Kompiuterinių žaidimų kūrėjai „Ubisoft“ kartu su medicinos firma „Amblyotech“ ir mokslininkais iš Kanados Makgilo universiteto sukūrė žaidimą, kuris skirtas ambliopija sergantiems žmonėms.

 Bloga rega išliks visą gyvenimą, jei ambliopija nebus gydoma ankstyvoje vaikystėje.

Bloga rega išliks visą gyvenimą, jei ambliopija nebus gydoma ankstyvoje vaikystėje.

 

Kas ta ambliopija?

Ambliopija – vienos ar abiejų akių regos sumažėjimas be matomų organinių pakitimų. Įvairiais duomenimis ambliopia, arba dar vadinama „akis tinginė“, nustatoma 2-6% gyventojų. Ji išsivysto tik vaikų amžiuje, ir laiku negydžius sąlygoja pastovų regos sumažėjimą.

Ankstyvoje vaikystėje smegenys turi gauti vienodai aiškų vaizdą iš abiejų akių, kad regos sistema tinkamai galėtų vystytis. Jei gaunamas vaizdas dėl įvairių priežasčių neryškus, natūralūs vystymosi procesai sutrinka ir vystosi ambliopija – t.y. vaikas blogai mato ir akiniai negali pilnai pagerinti regos.

Ambliopija gali būti išgydoma iki maždaug 10 metų amžiaus – kuo jaunesnis vaikas, tuo lengviau gydoma. Kartais gali būti nuspręsta skirti gydymą ir vyresniam vaikui. Gydymas ilgas, reikalaujantis tėvelių kantrybės bei pastangų. Šalinama ambliopiją sukėlusi priežastis, skiriami akinukai, vienos akies dengimas, lašai, įvairūs pratimai. Gydymo prognozė priklauso nuo daugelio faktorių – kuriame amžiuje ambliopija nustatyta, kiek yra pažengusi, kokia priežastis, kaip stropiai vykdomi gydytojo nurodymai.

Kadangi ambliopija gali būti efektyviai gydoma, vaikams svarbūs profilaktiniai regos patikrinimai, kurių metu būtų nustatyti ambliopijos atsiradimą lemiantys faktoriai. Bloga rega išliks visą gyvenimą, jei ambliopija nebus gydoma ankstyvoje vaikystėje.

 

Padėjo 90 proc. žmonių

Žaidimas Dig Rush – tai dvimatis galvosūkis. Žaidimo metu naudojamos abi akys, o regėjimo aštrumas nuolat didėja. Tai tapo įmanoma, naudojant skirtingus raudonos ir mėlynos spalvos atspalvius, į kuriuos reikia žiūrėti, naudojant 3D stereoskopinius akinius.

Kūrėjų teigimu, net 90% žmonių, žaidusių Dig Rush, pranešė apie žymų progresą teigiama linkme jau po keturių – šešių savaičių. Galbūt geri rezultatai paskatintų ir kitus žaidėjus parsisiųsti šį projektą, tačiau yra keli niuansai.

Pirma, Dig Rush debiutas įvyks tik šių metų pabaigoje. Antra, žaidimas bus platinamas per iTunes, tačiau taip paprastai jo atsisiųsti nebus galima: tam reikės gauti akių gydytojo leidimą, kadangi žaidimo autoriai Dig Rush vadina panašiu į receptinį vaistą.

 

Šaltinis: faceit.lt

Komentarų nėra