Vaikų stovykloje mokoma pasakyti žalingiems įpročiams „ne“

Savaitės trukmės prevencinėje asociacijos „Mentor Lietuva“ stovykloje 12-14 m. vaikai mokosi pažinti ir pasitikėti savimi bei savo komanda. Taip pat gauna žinių, kaip pasakyti žalingiems įpročiams „ne“, kaip tvarkytis su nemaloniais jausmais ir spręsti iškylančias problemas. Prevencinė stovykla, kuri organizuojama penktus metus iš eilės, šiemet vyksta Jovariškių kaime, Trakų rajone.

„Prevencinėse stovyklose siekiame šiuolaikiniams paaugliams parodyti, kad vienas efektyviausių būdų formuoti sveikus gyvenimo įpročius, tvirtą nuomonę ir supratimą, kas yra žalingi įpročiai bei gebėjimą jiems atsispirti yra užimtas ir turiningas laisvalaikis. Suteikdami jauniems žmonėms naujų patirčių prisidedame prie jų ugdymo“, – sako asociacijos „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Mentor Lietuva stovykla

„Mentor Lietuva“ nuotr,

Stovykloje teorinės žinios derinamos su praktiniais užsiėmimais, žaidimais ir pramogomis. Kiekvienos dienos programoje dalyvauja kompanijos partnerių įmonių darbuotojai, kurie prie šios veiklos prisideda savanoriškai. Jie vaikus supažindina su savo pomėgiais, pavyzdžiui, su brazilų kovos menu kapueira, dekupažu, kaip kompiuteriu kurti muziką, orientavimosi sportu. Stovyklos dalyviai taip pat žaidžia krepšinį, kvadratą ir futbolą. Kartu su ekspresyviuoju ir šarminguoju perkusininku Gediminu Laurinavičiumi jie jau mokėsi būgnų mušimo paslapčių.

„Vasara vaikams yra atradimų ir patyrimų metas, nes atsiranda daugiau laisvo laiko. Smagu, kad pas mus stovykloje jie išmoksta ir gali laiką praleisti prasmingai. Šiais metais stovykloje be įprastinių veiklų daug dėmesio skiriame savęs kaip asmenybės suvokimui, mokomės bendradarbiauti ir pasitikėti vieni kitais, išreikšti savo jausmus ir nuomonę, išklausyti kitus“, – sako Giedrė Kisielė, Mentorystės programos ir stovyklos koordinatorė.

 

Šaltinis: www.vrp.lt

Palikite komentarą