Vaistai internetu: kaip nenusipirkti falsifikatų?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 39 straipsniu, siūlyti parduoti vaistinius preparatus naudojantis informacinės visuomenės paslaugomis gali tik vaistinės arba kitoje Europos Ekonominės Erdvės valstybėje įsisteigę asmenys, turintys teisę siūlyti parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu.

 

Falsifikuoti vaistai – pavojus gyvybei

Internetine-prekyba-vaistais-Lietuvoje-519Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad kitų negu šioje informacijoje nurodytų asmenų siūlomi įsigyti internetu vaistiniai preparatai yra parduodami neteisėtai ir, juos įsigyjant, gali kilti pavojus sveikatai ir gyvybei. Falsifikuoti vaistai yra didelė grėsmė gyventojų sveikatai ir saugumui. Nelegaliai internetu veikiančių asmenų neteisėtas vaistų pardavimas gyventojams kelia rimtą pavojų, nes tokiu būdu falsifikuoti vaistai gali lengvai pasiekti visuomenę. Pirkimas iš teisėtai veikiančių vaistinių garantuoja vaistinių preparatų saugumą.

Lietuvoje nuotoliniu būdu gali būti platinami tik nereceptiniai vaistiniai preparatai.

Bendro logotipo ES tikslas yra padėti gyventojams identifikuoti teisėtai veikiančias nuotolinio platinimo vaistines bei didinti suvokimą apie riziką įsigyjant vaistus iš nelegalių nuotolinio platinimo šaltinių. Tiesiog paspaudęs ant logotipo, vaistų pirkėjas bus nusiųstas į nacionalinį sąrašą kuriame bus įrašas apie tą vaistinę, tokiu būdu užbaigiant patvirtinimo procesą. Logotipu galima pasitikėti tik tada, jei pirkėjas po spustelėjimo, yra nukreipiamas į tos vaistinės įrašą sąraše teisėtai veikiančių on-line vaistinių ir mažmenininkų registruotų tos valstybės narės nacionalinės kompetentingos institucijos tinklalapyje.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad ES valstybėse narėse taikoma vaistinių preparatų klasifikacija ir jų tiekimo sąlygos gali skirtis. Kitose ES šalyse veikiančių vaistinių, siūlančių įsigyti vaistus nuotoliniu būdu, sąrašą galima rasti čia. Daugiau informacijos apie falsifikuotus vaistinius preparatus galima rasti čia.

 

 

Šaltinis: VVKT

Palikite komentarą