Vaistai nuo peršalimo, kuriuose yra fuzafungino, gali būti pavojingi gyvybei

Europos vaistų agentūra rekomenduoja panaikinti vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra fuzafungino, registraciją bei šiuos vaistinius preparatus atšaukti iš rinkos. Taigi šie vaistai nebūtų tiekiami Europos Sąjungos  rinkai. Šį sprendimą priėmė PRAC pakartotinos vertinimo procedūros metu nusprendęs, kad fuzafungino naudos ir rizikos (ypač dėl sunkių alerginių reakcijų) santykis yra neigiamas. Fuzafunginas, esantis nosies ir burnos gleivinės purškalų, skirtų viršutinių kvėpavimo takų infekcinėms ligoms, tokioms kaip rinofaringitas (peršalimas) gydyti, sudėtyje pasižymi antibakteriniu ir priešuždegimiu poveikiu.

 

Gyvybei pavojingos alerginės reakcijos

Dauguma šių sunkių alerginių reakcijų, pasireiškusių bronchų spazmais, atsirado tuoj pat po vaistinio preparato pavartojmo. PRAC nuomone, sunkios alerginės reakcijos yra retos, tačiau jos gali būti pavojingos gyvybei, ir nėra priemonių, kurios pakankamai galėtų  šią riziką sumažinti.

PRAC, įvertinęs viršutinių kvėpavimo takų ligų, tokių kaip rinofaringitas, pobūdį (kaip lengvą ir savaime praeinantį), nusprendė, kad fuzafungino nauda yra nedidelė ir neviršija galimos rizikos.

Be to, PRAC atkreipė dėmesį, kad fuzafunginas gali skatinti atsparumą antibiotikams. Nors duomenų apie tai nepakanka, šios rizikos atmesti negalima. Taigi PRAC nusprendė, kad visų šiuo metu registruotų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra fuzafungino, naudos ir rizikos santykis yra neigiamas ir rekomendavo atšaukti jų registraciją visoje ES.

PRAC rekomendacija bus nusiųsta Savitarpio pripažinimo ir decentralizuotos procedūrų koordinavimo darbo grupei CMD(h), kuri priims galutinį sprendimą. Sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai bus informuojami apie galutinį sprendimą. Atkreiptinas sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų dėmesys, kad minėtų vaistinių preparatų registracija dar nėra atšaukta ir jie bus rinkoje iki galutinio sprendimo priėmimo.

 

 

 

Šaltinis: VVKT

1 komentaras

  1. Agne says:

    Jau pamiršau šį vaistą senai.
    Sutinku buvo labai geras.

    Jau kuris laikas naudoju Hexaspray ir įvairius kitus purškalus.
    Visi veikia panašiai, svarbiausia laiku pradėti gydymą 🙂

Palikite komentarą