Į vaistinę – kiaurą parą ir ištisus metus


bauer-nutritional-vaistineJūsų europinė parduotuvė – svorio metimui, sportui, sveikatai ir grožiui.

Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.


Lietuvos teisės aktai nenustato prievolės vaistinėms budėti nakties metu. Visos vaistinės savarankiškai nustato savo darbo laiką.  Šiuo metu Lietuvoje teliko mažiau nei dešimt vaistinių, kurios klientus aptarnauja 24 valandas per parą. Jeigu naktį per valandą į vaistinę užeina vienas klientas, vargu ar naktines pamainas galima vadinti pelningu verslu. Tačiau į šį budinčių vaistinių sąrašą patenka ir didžiųjų tinklų, ir mažosios vaistinės.

1383 – tiek vaistinių ir jų filialų šiuo metu veikia Lietuvoje. (Asociatyvi nuotr.)

1383 – tiek vaistinių ir jų filialų šiuo metu veikia Lietuvoje. (Asociatyvi nuotr.)

Liga nelaukia

Pasak Vilniaus greitosios pagalbos stoties specialistų, kartais skambutis į „greitąją“ tampa vizito į vaistinę priežastimi. Medikai pasakoja, jog būna tokių pacientų, kurie mandagiai pasiteirauja, ar kviestis medikus, ar pakaktų išgerti kokių vaistų. Jeigu žmogus kalba sąmoningai ir po telefoninio pokalbio aišku, kad rimtesnės pagalbos nereikia, pacientui pakanka pasiūlyti vieną ar kitą medikamento pavadinimą – tokios konsultacijos kartais pakanka susirgusiajam, kuris (arba jo artimieji) tampa vėlyvu vaistininkų klientu.

Naktimis dirbančių vaistininkų teigimu, maždaug pusė pacientų naktį atvyksta, tiksliai žinodami, ko reikia. Kitai pusei, kaip įprasta sakyti, reikia pasitarti su vaistininku.

Verslas naktį – nuostolingas

Pasirodo, jokio skirtumo – dideliame ar mažesniame mieste įsikūrusi budinti vaistinė. Klientus naktį galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, dažnai – ant vienos. Išimčių yra, bet jos labai retos.

„Budėjau praėjusią naktį. Nuo vidurnakčio iki septintos valandos ryto buvo keturi klientai. Suprantame, kad iš verslo taško – tai nuostolingos darbo valandos. Tačiau jau du dešimtmečius dirbame visą parą – trauktis nesinori, ši vaistinė jau lyg ilgai augintas vaikas, kurio negali palikti. Gal todėl, kad vaistinės savininkai – medikai, gal todėl, kad visi darbuotojai – vietiniai. Dirbame be poilsio dienų miestelėnų labui, kad jie galėtų gauti būtinų medikamentų bet kuriuo paros metu, per šventes – irgi“, – pasakojo Panevėžyje veikiančios vaistinės vaistininkė Loreta Mickevičienė.

Apie socialinę atsakomybę pasakoja „Benu“ vaistines valdančios bendrovės personalo vadovė Rasa Slauskienė: „Kai perėmėme vaistinę Kauno Savanorių prospekte, net nebuvo minčių keisti jos darbo laiką. Ji jau kelis dešimtmečius ne vienai kauniečių kartai asocijuojasi su vaistine, dirbančia visą parą. Todėl ji ir liko budinti, manau, kad tokia ir bus. O Vilniuje prieš porą metų pradėjo veikti vaistinė Žirmūnuose. Klientų naktimis ten nebūna daug, tačiau rajonas – gausiai apgyvendintas. Ne dėl pelno dirbame: vaistininkų darbas – pagelbėti žmonėms. Tačiau neneigsiu, kad ekonominiai faktoriai yra svarbūs – ilginti darbo laiką iki visos paros ar uždaryti vaistinę nakties valandoms.“

Jai pritarė ir bendrovės „Eurovaistinė“ direktorė Neringa Vaitelytė: „Buvome atidarę daugiau visą parą veikiančių vaistinių, bet Šiauliuose bei Klaipėdoje poreikio turėti tokias vaistines nejautėme – klientų srautas buvo per mažas. Tačiau nuolat stebime rinką – jeigu matysime, kad visą parą veikiančių vaistinių poreikis bus, svarstysime įmanomas galimybes.“

Ką perka?

Populiariausios budinčių vaistinių parduodamos prekės – greitos kontracepcijos preparatai, vaistai nuo aukštos temperatūros, viduriavimo, skausmo, apsinuodijimo. Yra žmonių, kurie naktį į vaistinę užsuka prieš ilgesnę kelionę – tada ir pirkinių sąrašas būna ilgesnis.

Sostinės Ukmergės gatvėje veikiančioje vaistinėje iki vidurnakčio pirkėjų srautas taip pat būna kur kas didesnis. Nors ši vieta strategiškai patogi ir budinti vaistinė čia veikia keletą metų, nakties valandomis žmonių sumažėja. Daugiausia klientų būna naktį iš penktadienio į šeštadienį.
Paprastai po vieną naktimis dirbančios vaistininkės prisipažino, kad dirbti nėra baugu – prie tokių darbo grafikų jau įpratusios. Galima sakyti, kad yra vaistininkių, kurios mėgsta „naktinėti“ ir be problemų sutinka padirbėti naktinę pamainą.

Šaltinis: lsveikata.lt

Palikite komentarą