Vaizdų navigacija naudojama ne tik keliuose, bet ir Santariškių klinikų operacinėse

Šių metų vasario 25 – 26 dienomis VUL Santariškių klinikų ką tik duris atvėrusioje  hibridinėje širdies rentgenochirurgijos operacinėje jau penkiems pacientams specialiais kaiščiais buvo uždarytos angelės (vadinamosios fistulės), atsivėrusios šalia implantuotų širdies vožtuvų. Tam pirmą kartą buvo panaudota vaizdų navigacijos sistema. Navigacijos sistema sulieja ultragarsinį ir rentgeno širdies vaizdus. Tai tarsi gerai iliustruotas vaizdinis vadovas gydytojui.

 

Komandos darbas operacijos metu. (santa.lt nuotr.)

Komandos darbas operacijos metu. (santa.lt nuotr.)

Atveria galimybes naujiems gydymo būdams

Vaizdų Navigacijos sistema – tai originalus technologinis sprendimas,  leidžiantis realiu laiku susieti ir sulieti ultragarsinius širdies bei rentgeno vaizdus. Anot Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovo prof. hbl. dr. Audriaus Aidiečio, galimybė taip matyti širdies vaizdus yra labai svarbi, kai širdies gydymas atliekamas per specialius kateterius, kai atliekamos minimaliai invazyvios širdies operacijos ar kai gydymui reikalingas šių procedūrų derinys.

„Atliekdami manipuliacijas širdyje kateteriais ar specialiais chirurginiais instrumentais, gydytojai orientuojasi tik žiūrėdami į širdies vaizdus. Rentgeno vaizdas rodo instrumentus, kuriais manipuliuojama, o ultragarso vaizde matoma tos širdies struktūros, kurioms reikalingas gydymas. Taigi, šių vaizdų derinys leidžia geriau suvokti instrumento ir anatominių struktūrų tarpusavio ryšį ir greitai surasti „nesveiką“ širdies vietą bei tiksliai atlikti reikiamus veiksmus. Ją naudojant pasiekiamas geriausias rezultatas ir sumažėja rentgeno apšvitos laikas tenkantis tiek ligoniui, tiek gydytojui“, – naujų technologijų privalumais džiaugiasi Širdies aritmijų ir rentgenochirurgijos skyriaus vyresnysis ordinatorius intervencinis kardiologas Valdas Bilkis.

Pasiruošimas operacijai naudojant vaizdų navigaciją. (santa.lt nuotr.)

Pasiruošimas operacijai naudojant vaizdų navigaciją. (santa.lt nuotr.)

Vis dažniau Santariškių klinikose operacijas atlieka skirtingų sričių medikai. Šiuo atveju irgi buvo suburta įvairių specialybių gydytojų komanda. Pirmosioms operacijoms vadovavo prof. Audrius Aidietis, o jam talkino intervencinės kardiologijos specialistai Valdas Bilkis ir Sigitas Čėsna, širdies chirurgai Vilius Janušauskas, Aleksejus Zorinas, Andrej Podkopajev, gydytojai anesteziologai-reanimatologai Stanislovas Stankevič ir Ieva Norkutė, ultragarsinės diagnostikos specialistai Diana Zakarkaitė ir Rita Kramena.

Talkinti pirmųjų operacijų metu ir pasidalinti patirtimi atvyko Italijos Bergamo mieste dirbantis žinomas intervencinės kardiologijos specialistas dr. Eustachio Onorato. Tokios operacijos Lietuvoje yra pirmosios. Be to, tai naujiena ir Baltijos šalyse, todėl susidomėjęs naujomis procedūromis, į Vilnių atvyko ir Latvijos P.Stradinio universitetinės klinikinės ligoninės intervencinis kardiologas Ainars Rudzitis.

„Vaizdų Navigacijos sistema atveria galimybes daugeliui naujų gydymo būdų, kai struktūrinė širdies liga gydoma neatveriant krūtinės ląstos arba atlikus tik nedidelį pjūvį tarp šonkaulių, kai nėra stabdoma širdies veikla ir taikoma dirbtinė kraujo apytaka“, – pabrėžia prof. Audrius Aidietis.

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą