Žinomo prekybos tinklo meduje – antibiotikų liekanos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad surinkta iš rinkos ir saugiai sunaikinta daugiau nei 600 kg ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), jame nustačius antibiotikų liekanų. Pagal galiojančius teisės aktus, meduje neturi būti jokių farmakologinių medžiagų, pesticidų ar kitų teršalų liekanų.

 

Buvo reikalingas skubus tyrimas

Nesaugaus medaus partija nustatyta atliekant planinius patikrinimus prekybos tinkluose. Ištyrus 66 mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, viename jų aptikta antibiotikų sulfonamidų grupės preparato sulfametoksazolo (48,3 µg/kg). Pradėjus skubų tyrimą, nustatyta, kad nesaugaus medaus ,,Žiedų medus Maxima Favorit“ partija buvo išplatinta ,,Maxima LT“, UAB parduotuvių tinkle Lietuvoje ir Estijoje. Šio produkto gamintojas – UAB ,,Medaus pirkliai“ (A. Juozapavičiaus pr. 7, Kaunas).
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu, iš prekybos tinklo nedelsiant surinkti 904 ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ indeliai (išfasuoti po 700 g, iš viso 632,8 kg), kurie saugiai sunaikinti. Vartotojai, įsigiję ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), išfasuoto indeliuose po 700 g, gali jį grąžinti pardavėjams ir atgauti už nesaugų produktą sumokėtus pinigus.
Apie šį atvejį Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informuota Europos Komisija ir kitų Europos Sąjungos valstybių atsakingos institucijos. Medžiaga dėl nesaugaus produkto pateikimo rinkai bus perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.
Šaltinis: www.vmvt.lt

Palikite komentarą