Žmogaus galvos transplantacija – jau po poros metų? (video)

Pirmasis pasaulyje viso kūno transplantavimas prie kūno priauginant galvą gali būti atliktas per artimiausius porą metų.  Taip teigia kontroversiškai vertinamas neurochirurgas iš Italijos Sergio Canavero. Ši operacija galėtų padėti vėžiu sergantiems ar suparalyžiuotiems žmonėms.

Neurochirurgas Sergio Canavero (dailymail.co.uk nuotr.)

Neurochirurgas Sergio Canavero (dailymail.co.uk nuotr.)

 

Apie šią novatorišką operaciją planuojama pranešti birželį JAV vyksiančios Amerikos neurologijos ir ortopedijos chirurgų akademijos konferencijos metu. Šį mėnesį S. Canavero pateikė visuomenei būdą, kaip transplantacija turėtų būti atlikta.

Recipiento galva ir donoro kūnas procedūros pradžioje atšaldomi. Audiniai aplink kaklą yra perpjaunami, o pagrindinės kraujagyslės sujungiamos vamzdeliais. Atskyrus stuburo smegenis, recipiento galva uždedama ant donoro kūno. Tada pacientui keturioms savaitėms būtų sukelta koma, kad jis nejudėtų.

Pasak chirurgo, po tokios operacijos pabudęs žmogus turėtų kalbėti, judėti ir jausti veidą, o po metų laisvai vaikščiotų.

1970 metais tokią operaciją bandyta atlikti su beždžione. Tačiau ji nepavyko taip, kaip tikėtasi. Chirurgams nepavyko sujungti kaklo slankstelių, todėl gyvūnas negalėjo judėti. Beždžionė nugaišo po devynių dienų, nes imuninė kūno sistema atmetė galvą.

„Manau, kad dabar tas laikas, kai visi techniniai aspektai yra išsprendžiami. Jei visuomenė to nenori, aš to ir nedarysiu. Tačiau jei žmonės nenori, jog operacija būtų atliekama JAV ar Europoje, nereiškia, kad ji negali būti atlikta kur nors kitur. Aš noriu viską padaryti teisingai, bet prieš vykstant į Mėnulį, reikia užsitikrinti, kad žmonės eis paskui tave“, – sakė S. Canavero.

Mediko kolegos šiuo klausimu yra skeptiški. Kalifornijos universiteto neurochirurgijos profesorius Harry Goldsmithas sakė, kad tai toks ambicingas projektas, jog greičiausiai niekada nebus įgyvendintas.

„Nemanau, kad tai kada nors pavyks. Per daug kliūčių, per sudėtinga procedūra“, – sakė jis.

 

Šaltinis: technologijos.lt

Palikite komentarą